Jdi na obsah Jdi na menu
 


Historie příspěvků do 2012

8. 1. 2012

 

 

30.12. 2012

Velice moc bych chtěla poděkovat Nadaci ČEZ, která schválila dotaci pro azyl Gaia.  Je to obrovská pomoc, která bude moci zkvalitnit zachráněným zvířátkům život.

 

30.12.2012

Opět jsem v jednom kole. Mám 11 kočiček, kterým chystám léky. Předevčírem jsem dostala dalšího kocourka.. Byl velice začervený. Dnes si přejeli pro kočičku z Pardubic, která má amputovanou zadní nožičku. Paní ji viděla a chtěla si ji vzít k sobě. Ten nový kocourek se chtěl stále mazlit a tak nakonec si vzali i jeho, aby Lilien nebylo smutno. Před chvílí mi volala další paní, že našla černou asi 3 měsíční kočičku a tak si zítra pro ni pojedu. Musím stejně na veto pro ATB.

 

21.12.2012

Všech mých 120 zachráněných zvířátek azylu Gaia přeje hodným lidem, kteří mají rádi zvířátka krásné a pohodové svátky vánoční.

 

 img.jpg

 

 

16.12.2012

Mám velmi smutné období. Umírá mi kočička Žužinka, která má kočičí nemoc FIPKU, je to nevyléčitelná nemoc.  Také pejsek Zuzanka, která má velký nádor, který se již nedá operovat začíná pomalu chřadnout.  Budu muset ukončit jejich život, aby se netrápili. Prožili krásný život, jaký jsem jim mohla poskytnout. Nemám čas na to myslet, protože mám 120 zvířátek a ti mi dávají zabrat, snažím se být s Žužinkou a Zuzankou co nejvíc, aby nebyli v posledních chvílích sami.

Tříbarevné kočičce z Pardubic Lilien museli nožičku amputovat, nedala se zachránit. Nese to statečně.  Jezdíme na převazy.

 

9.12.2012

Další zachráněná koťátka z nádraží na Ramzové. Byla hodně začernené , měla ušní svrab a silný průjem. Ošetřena na veterině. Pomalu se z toho dostávají.

 

dscn0629-1-.jpg

 

Srříbrný kocourek Andy je již celkem v pořádku. Rána na zádech se zahojila a začíná  oživovat, zajímá se o okolí a prohání větší kocourky. Ráda bych mu našla pěkný domov, kde by dostal hodně lásky.   

 

 dscn0625-1-.jpg

  

2.12.2012

V sobotu mi dovezli z Ramzové tři kotˇátka. Ještě nikdy jsem neměla tak znečištěné nalezence. To které se odmítlo fotit má vypouklý zarudlý zadeček a má jej celý od krve. Musela jsem je omývat v dezinfekčním roztoku a mazat mastičkou.  Zítra je beru sebou na veto. Snad se mi je podaří zachránit. Ještě tam tři zůstaly. nevím jak dopadnou  přes ty mrazy.

 

dscn0627-1-.jpg

 

 Kočička se zdá být celkem v pohodě. Bojí se sama postavit a odmítá chodit. Vadí jí ta dlaha na tlapce. Rána na zádech se hojí pomalu . Zítra jedeme na převaz. Doufám, že už to bude bez bolesti.

 

dscn0628-1-.jpg

 

 29.11.2012

Kočička z Pardubic dnes po ošetření. Musela dostat silnější injekci, protože moc plakala bolestí. A já měla stažený žaludek. Musíme vydržet do rána, pak snad bude trochu líp. Kéž by tu bolest prožíval ten, kdo jí to udělal !!

 

 dscn0620-1-.jpg

 

 23.11.2012 

 

dscn0619-1-.jpg

 

Dnes mi paní ze ŠPK volala, že je v Pardubicích a tam již pozabíjeli 5 kočiček. Našli tam tříbarevnou kočičku , která má ránu na zádech a otevřenou zlomeninu zadní packy. Nemají ji kam dát. Paní co jí našla by ji musela nechat na zahrádce. Prosila mne, abych ji vzala k sobě. Ikdyž jsem plná, nemohla jsem ji tam nechat venku s takovým zraněním. Je to krásná tříbarevná kočička. Byla ošetřena na veterině v Pardubicích a dostala jsem zprávu, abych s ní mohla zajet na veto k nám. Bude brát i léky.

  

dscn0617-1-.jpg

 

Maxíka vyhodili z auta. paní jej vzala k sobě , ale protože jej nemohla nechat u sebe, byl na společné chodbě, kde jej sousedi nechtěli. Vzala jsem jej do azylu. Byl apatický, stále jenom polehával. Proto jsem jej vzala na veterinu a tam zjistili, že si asi narazil páteř. Musí být v klidu. Včera ale již začal dosti baštit a prozkoumávat okolí. Tak je asi vyhráno.

 

24.11.2012

Kocourek Maxík vyhozený z auta dnes našel nový domov. Maxíku přeji ti, a´t rozdáváš spoustu lásky tam, kde tě budou mít rádi, když si tě jiní nevážili.

  

16.11.2012

Moc prosím, kdo mi pomůže inzerovat   siamskou kočičku, abych jí našla hezký domov. Je mi jí moc líto. Chtěla bych jí na zimu dát do tepla. Zatím je ve velkém kotci na půdě, kde se netopí. Je jí tam smutno!!

 

 

 

Ježíšek pro kočičky Aylu Gaia...

 

Letos nemám tolik času, abych mohla rozepsat přání pod stromeček každé kočičce, protože jich mám 86, rozhodla jsem se pro seznam krmiva pro všechny.   Velice moc mi to pomůže a kočičky se budou mít na svátky dobře. Můžete je i objednat .

 

Krmení.cz

Purina Cat Schow - kuře krůta    (granule)

DOCSIMON

Royal Canin (Urinary)   granule

Royal Canin Renal Cat Chicken   (kapsičky)

Royal Canin Renal Cat  (granule)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gourmet konzervičky

Whiskas konzervy

Kotěcí granule

Kotěcí kapsičky

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zvířátka budou vděčná za každou pomoc.

Adresa : Jiřina  Vrábelová   LUŽNÁ  19   Hanušovice   788 33

Č.účtu:    239074909/0300

 

Chtěla bych najít siamské kočičce pěkný domov. Byla před dvěma měsíci vyhozena a nesnáší se zatím s ostatními kočičkami. Musí být sama a je jí smutno.  Je čistotná a velice přítulná.  Na veterině jí nezjistili žádné miminka.

 

dscn0599-1-.jpg

 

 

9.11.2012

Včera jsem měla plné auto přepravek s kočičkami. Matěj,  ( sono ),  siamská kočička  Simonka,( sono ), Tulák ( rentgen, ), tomu našli pod kůží brok,  a stříbrňák Andík( rentgen) . Matýsek  dobral ATB a musí již  držet dietu, granule urinary, Simonka podle veteriny nebude mít koťátka, ale není to 100 % . Tulák má zřejmě problémy ze srdíčkem, bere ATB  na zahlenění, Plerasan , na posílení imunity a Fortecor na srdíčko, Stříbrńák dostal ještě ATB  a musím sledovat zamodralou skvrnu na zádech. Měla jsem toho plnou hlavu a tak jsem si musela všechno poznamenat, už nejsem nejmladší a je potřeba si zapisovat důležité věci.  S vaší pomocí jsem poplatila dluh  a nechala tam další. Není to již tolik jako posledně, dá se to splatit naráz.. Cestou jsem byla v obchodě nakoupit granule pro koťátka a tam mi paní vyprávěla, že na sídlišti si kluci hráli s koťátkem kopanou, když je vzala na veterinu, už se bohužel nedalo nic dělat. Pokazila mi zbytek dne !! Já bych těm bestiím sama nakopala, aby věděli jaké to je !!!           Protože mám stále málo času, odpočívám pouze hodinu denně, nedostanu se ani k focení.

 

7.11.2012

Udělala jsem si chvilku času, abych mohla napsat pro představu, kolik toho nakupuji za měsíc. Jen na co jsem si momentálně vzpoměla : 75 kg. granulí, Cat Schow, kuře krůta - 5000 kč. 120 konzerv Whiskas,- 3360 kč. 120 konzerviček Gourmet -1800 kč. 30 kotě. kapsiček - 450 kč. 2x kotě mléko veterina - 400 kč. 10 kg. granule kotě - 800 kč. Dieta : 2,5kg. Hypoalergení granule - 600 kč. 2,5kg. urinary- 350 kč. 2,5kg. Renal- 450 kč. kapsičky renal 30x30 = 900 kč. Jestli dobře počítám, tak je to : 14.110 kč. A to nemám ještě ošetření na vetu + léky a ostatní zvířátka raději už nepočítám. Proto bych moc chtěla poděkovat všem, kteří se mi snažíte pomáhat. Mám dobrý pocit, že jsou na světě ještě dobří lidé. Ještě to s ním není tak

 

 5.11.2012

Dnes jsem si nechala seřídit fo´ták, tak už budou fotky pěkně vidět. jenom si najít na focení čas !! Byla jsem tak jako vždy , když jedu do města opět na vetu se třemi kocourky. Tulák tomu našli nález na plících, brali mu krev. Výsledky budou až zítra. Byl z toho celý utahaný a ihned po krmení  usnul. Zatím bere ATB. Na dolní fotce je Andík ( stříbrňák). Tomu se rána, která se znovu otevřela velice špatně a pomalu hojí. Toho beru až při příštím výjezdu, dalším byl Matěj , má stále problémy s močí. ATB nezabraly, Ve čtvrtek jede znovu, aby jej pořádně vyšetřili. Poslední byl Kulíšek, jeho silné chrčení mi dělalo velké starosti. Nakonec na rentgenu mu zjistili srdeční problém. Výsledky moči Ulika přišly teprve nyní, má tam bakterie. Bude brát také ATB. Musím si všechno rozepisovat do kalendáře, jinak v tom budu mít velký zmatek. Nedá se nic dělat. Dnešní návštěva byla opět na dluh. Zaplatila jsem minulí a dnešní 3000 kč jsem slíbyla zaplatit až ve čtvrtek.Pokud zachraňujete nemocná zvířátka, musíte s tím počítat a veterina je v dnešní době dost drahá. Modlím se, aby se vždy našel někdo , kdo mi může pomoci, aby se dluh nezvyšoval a mohla jsem jej zaplatit.

 

dscn0587-1-.jpg

 KULÍŠEK

 

 dscn0589-1-.jpg

ANDÍK (Stříbrňák) 

  

 1.11.2012

Konečně se mi podařilo odchytit siamskou kočičku, kterou mi tady asi před 2 měsíci někdo vyhodil.  Venku byla velice plachá  a divoká. Nyní ji mám v izolačním boxu, kde je velice spokojená. Chce se stále hladit a je ráda v mojí společnosti. Zdá se mi , že má větší bříško. Tak je snad jenom pořádně nabaštěná, nebo nedej bože čeká koťátka.  Nedá se poznat, jestli je kastrovaná. Blbne mi foťák, tak je fotka dosti nekvalitní.

Zítra si také jedu pro Dyka. je od úterý na vetu na kapačkách.  Koťátka ze zahrádek začala být nachlazená, tak jsem je přesunula do tepla v pokojíčku. Také stříbrného kocourka jsem dala do kanceláře do tepla. Rána na zádech se mu hojí pomalu.  Budu muset dokoupit další větší klec, protože je už nebudu mít kam dávat a nemohu je hned pustit mezi ostatní.

 

dscn0577-1-.jpg

 

 

29.10.2012

Minulý týden byl opět ve znamení návštěvy veteriny. Kocourek Miky kastrace, Baculka operace zubů a dásní, které měla zhnisané, Cigánek s průduškami, Matěj s kameny v moči, Andík s bolavým okem, Uli na vyšetření se zánětem moč. měchýře a Dyk na kontrolu s krví, protože mu selhávají ledviny. Celková návštěva mne vyšla na  4700 kč. Protože byly výsledky Dyka špatné , vezu jej zítra na kapačky. Nevím, zda se s toho dostane. Ale naděje umírá poslední !!  Siamskou kočičku, kterou mi tady někdo vyhodil se mi ještě nepodařilo odchytit. Dnes jsem opět přichystala klec a tak se uvidí. Dávala jsem krmení poblíž dveří a dnes jsem odnesla misku a nechala tam jenom klec s uzenou rybou. Snad se mi také konečně podaří sehnat boudičky z Olomouce pro kočičky na zimu. 

 

19.10.2012

Protože se nenašel nikdo, kdo by mi pomáhal s web. stránkami, tak jsou stále na mrtvém bodě. Nemám tolik času, abych je mohla spravovat. Je to škoda !

Dnes jsem byla pro další piliny, abych měla alespoň nějakou zásobu, jestli pila zkrachuje. Mám 20 záchodků, které 2x denně měním. Tak to je nějaká spotřeba !! Také jsem musela pro tišící léky pejskovi Zuzance, co má velký neoperovatelný nádor na zadní nožce.  Opět v jednom kole bez odpočinku. Možná, že se našlo řešení na dovoz polystirénových   boudiček kočičkám na zimu. 

Také jedna dobrá zpráva. Dnes si přijela jedna hodná paní a chtěla nějakou kočičku, je sama a hledala kamaráda. Měla jsem sice málo času, ale snažila jsem se jí věnovat. Při prohlídce půdy, se k ní přitočila Bělinka a velice se chtěla mazlit. Paní byla v šoku, že si ji vybrala a tak si ji odvezla k sobě domů. Když jsem jí před chvílí volala . byla šťastná, prý za ní stále chodí a chce se mazlit. Udělala mi velkou radost. Také mám dobré zprávy z veta. Výsledky krve dopadly celkem dobře. Jenom Baculka bude muset na tu operaci. Ta stojí kolem 1000 kč. Budu ji tam muset dát co nejdříve, aby mohla pořádně baštit. Objednala jsem na pondělí loňské koťátko, princezničku, která je v místnosti s kocourkem, který je po nemoci. Mám obavy, aby nebylo pozdě. Nevíte, kde by se dal sehnat stroj na tisknutí peněz ??????

 

18.10.2012

Dnes mám opět dluh na vetu 2800 kč. Pokoušela jsem se to nafotit, nešlo to .  Popelušce a Baculce brali krev a dělali test na kočičí nemoc.  Výsledky budou až zítra.  Matýsek dostal ATB a po neděli se máme ukázat.  Pokud budou výsledky u Baculky celkem dobré, tak stejně bude muset na operaci zubů, protože má v pusině zánět. Nevím, kde na to vezmu, protože  už nyní mám 6000 kč dluh. To mám ještě platit boudičky a možná i dovoz.  Nutně také potřebuji kastrovat alespoň jednu loňskou kočičku, která je v místnosti se svým bráškou, který byl nemocný. Také již jedu skoro 14 dní bez odpočinku. Cítím se velice unavená.  Vzala jsem si toho asi na důchod moc .Nezvládám již  tolik jako dříve.

 

dscn0574-1-.jpg

 

17.10.2012

Opět jsem v zoufalé situaci. Vůbec se mi nedaří !!  Dnes jsem byla pro 20 pytlů pilin do záchodků pro kočičky. Tam jsem se dozvěděla, že pilu asi ruší. Tak nevím, kam budu jezdit pro piliny. Také boudičky se mi nedaří dovést pro kočičky na zimu. Siamku, kterou nějaký darebák vyhodil u mne před měsícem se mi nedaří chytit. Dole na chatách se nechytla ani do odchytové klece. Nikdo ji už dlouho zase neviděl .Nechávám tam alespoň krmení a vodu. Také v azylu je spousta nemocných kočiček. Zítra opět jedu na veto. Už tak mám půjčeno 3000 kč. Opět si budu muset vypůjčit. jsem zvědavá, kdy to budu moci vrátit. Vezu Matýska, který má opět problémy s krví v moči, Popelušku, která začala chudnout a Baculku, ta také polehává a nebaští.   Ráda bych našla domov stříbrnému kocourkovi Andymu. Je to takový mazel. Rána na zádech se mu znovu otevřela , musím ji čistit a natírat mastí. Dostává ATB. Mám jej na velké půdě, kde se netopí a je mu asi zima. Pokusím se jej stáhnout dolů, nevím ale jak se bude snášet s ostatními. Alespoň že se malé koťátka zotavila s velkého začervení, myslela jsem že to nezvládnou. Musela brát ATB. Nyní již začínají divočit, což je dobrá známka vyléčení.

 

10.10.2012

 

dscn0569-1-.jpg

Ziky - kocourek vyhozený ve městě s nalomeným ocáskem. Je to malý rysáček, zbyl mu po operaci z ocásku jenom malý kousek. Nevím, jestli jej mám nabízet, protože mám obavy, aby mi jej nevrátili. je to totiž velký rarášek. Má rád  roš´tárny a je v nich neúnavný.

 

dscn0559-1-.jpg

 Falko - jemný a přítulný kocourek, zachráněný ze zahrádek, kde chtěli všechny kočičky upálit. Přišli do azylu spolu se sestřičkou a mamkou, která je nechtěla opustit, protože neměla domov a neměla by už ani svoje děti. Šla celou cestu za děvčaty a žalostně mňoukala, tak ji vzali sebou do azylu Gaia.Spolu hledají teplý a krásný domov.

  

dscn0558-1-.jpg

Žanetka - sestřička Falka, také hledá nový a teplý domov u hodných lidiček. 

 

dscn0557-1-.jpg

 Máma běluška, když zachraňovali ze zahrádek její děti, tak celou cestu šla s děvčatama a žalostně mňoukala. Tak ji vzaly sebou. Velice milá a přítulná kočička. Také by ráda našla krásný domov.

 

dscn0571-1-.jpg

Stříbrňák Andy. Někdo jej vyhodil na městě a na zádech měl ránu, nevíme co se mu stalo. Byla bych ráda, kdyby se mu našla hodná rodina, které by mu dala hodně lásky. je to velký mazel a miloučký kocourek. Je raději sám.

  

dscn0554-1-.jpg

 Surika, ko´tátko zachráněné ze zahrádek. Maminku ti darebáci zabili a koťátka chtěli upálit.

  

dscn0555-1-.jpg

Sametka, koťátko zachráněné ze zahrádek, kde zabili maminku a je chtěli upálit.

  

8.10.2012

Minulý týden mi odešly další 3 zvířátka. Zachráněný krásný bílý holoubek, kočička Barunka a pejsek Jeníček. Cítím se velice unavená. jednu dobu jsem myslela , že se zhroutím.  Neměla jsem ani kdy odpočívat. Bojuji s velice vzteklým kocourkem, který má nemocné ledviny a musí dostávat každý den léky. Ještě že mám odchytové rukavice, které jsem si pořídila na začátku a které stály 6000 kč. Jinak bych to nezvládla. V neděli za mnou přijela požádat o pomoc paní, která našla malinké ko´tátko , chtěla si je nechat, ale nevěděla si s ním rady. Mám kotěcí mléko, které jsem rychle připravila a stříkačkou jsem se snažila je nakrmit. Málem mi ji vcuclo do sebe, jaký mělo hlad. Tak si myslím , že by mohlo přežít. Paní je má v teple a dává mu každé 3 hod. mléko, které jsem jí nachystala. Dnes beru na vetu kocourka Ulinka, u kterého jsem objevila krev v moči. Také musím brzy nechat kastrovat nové zachráněné kočičky a kocourky. Ještě se chci zmínit, že asi ta siamská kočička , o které jsem psala 5. září, se pohybuje asi tady v okolí. Dávám ven krmení a posledně se mi podařilo ji zahlédnout z dálky, je velice plachá. Krmení postupně přibližuji k domu a tam se jí pokusím odchytit do klece. Uvidíme, zda se to podaří. Já se prostě v důchodu nenudím !!!!!

 

22.9.2012

Mám velkou bolest v srdci. Tak tohle malinké tříbarevné klubíčko  nedostalo šanci na život. Nevím, jak dlouho bylo uvězněno v tom sklepě, než je s tama vysvobodili. Nyní již spinká v krabičce vystlané peřinkou, aby mu byla země lehká.  Spi sladce malý broučku.

 

dscn0534.jpg

 

19.9.2012

Dnes jsem byla na vetu s koťátky, nezdály se mi. Tam  dostaly inj. na povzbuzení, vitamíny a pastu na odčervení. zároveň jsem si vyzvedla i toho malého broučka, kterého zachránili ze sklepa. Je to takový malý drobounký tříbarevný stvořeníčko, celé ušpiněné. Nestihla jsem je ještě nafotit.  Snad se z toho trauma dostane.

 

17.9.2012

Představte si , co se stalo ! Známá, která má doma svých 20 zachráněných kočiček a chodí ještě krmit kočičky venku, uslyšela v prázdné budově bývalé masny mňoukání dole ve sklepě. Popisovala to tak, že se tam nedalo nikudy vlést. Byly na boku sice velké díry, ale chtělo to žebřík. Proto do sklepa naházela krmení. Další den se to mňoukání ozývalo znovu. Tak byla na policii a oni se tam s pomocí hasičů dostali a kdesi pod šachtou už leželo skoro v bezvědomí malé koťátko. Tak je zavezla na vetu a zatím je tam nechala. Bylo podchlazené a dostávalo křeče. Nedávali mu moc naděje. Před chvílí mi volala, že se koťátko z toho asi dostává, začalo samo baštit. Mají je v teple na elektrické podušce. Tak jsem jí navrhla, aby je tam nechala do čtvrtka, pak jedu do města a pokud bude celkem v pořádku, tak je vezmu do tepla ke mně. Budu mu držet pěsti, aby se z toho dostalo. Zřejmě tam spadlo a už nemohlo vylést. Muselo tam být pár dnů. Na to krmení, co mu tam naházela se prý vůbec nedostalo. Ach jo, kolik takových mládˇátek zahyne aniž by jim někdo poskytl pomoc.

 

Sháním někoho velice šikovného z okolí, kdo by mi pomáhal se sbírkou. Bližší informace na tel: 739 145 662.

 

13.9.2012

Jsem velice unavená. Předevčírem jsem zachránila tři malé koťátka. Jejich maminku zabili. Poblíž našli krev. Potom ještě dvě větší koťátka. Když je děvčata co tam chodí krmit odchytávala, tak jejich maminka šla celou cestu za nima  a velice žalostně mńoukala. Tak ji odchytli také.  Neměla také žádný domov a ještě jí brali její děti.Takže mám doma o 6 kočiček navíc. Dohromady jich je 82 .Proto mám velice málo času. Potřebovala bych někoho, kdo by se mi staral o moje web. stránky. Nemám na ně čas je spravovat. Ach jo !!

 

9.9.2012

Přes víkend se kočička už neobjevila. Tak nevím, jestli se jí něco nestalo, nebo si ji někdo vzal.  Doufám, že to byla ta druhá možnost.

Zítra jedu zachraňovat dalších 5 koťátek. Tři jsou moc malinká a dvě asi čtyřměsíční. Na zahrádkách je našla paní, která tam chodí krmit kočičky. Vyděla místo od krve a kousek dál tři malá koťátka. Někteří darebáci ze zahrádek měli vyhrožovat, cituji: " že jim rozkopou čumáky a podpálí ". To je hrozné, když si pomyslím, že  někdo si může svoje komplexy vybíjet na tak bezbranných tvorečcích. Maminku těch malých koťátek asi zabili a chystali se i na ty maličké. ;

 

5.9.2012

Dnes ráno se mi podařilo kočičku zahlédnout. Opět seděla na plotě, kde asi vyhlížela auto, které ji sem dovezlo. Mluvila jsem na ni z okna. Když jsem vyšla ven, tak opět utekla. Rozmístila jsem misky s vodou a krmivem a večer dám poblíž odchytovou klec s dobrotkou, aby se mi podařilo ji odchytit. Ještě nemám vyhráno. Snad se jí zatím nic nestane, hned vedle je dosti frekventovaná silnice. Držte jí pěsti, ať to dobře dopadne. 

 

4.9.2012

Tak nevím co si mám o tom myslet, aniž bych někoho odsoudila bez důkazů !! Dne 26. 8. jsem obdržela email, kde mi stručně a věcně oznámila  Šárka Novotná, že dostali před 2 měsíci siamskou kočičku od rodinné přítelkyně a protože je jejich dcerka alergická, tak mi ji prostě přivezou. Já jim odpověděla, že jsem plná a že by měli skusit dát inzerát a postarat se o umístění. Vůbec mi neodpověděli avšak včera ráno, když jsem otevírala okno, spatřila jsem na plotě siamskou kočičku. Rychle jsem vyšla ven a opatrně na ni volala. Musela tam být asi chvíli. Byla vyplašená. Seskočila dolů a rychle utíkala pryč. Nestihla jsem zjistit, kam se vydala. Večer jsem rozmístila misky  s krmením, ale ráno byly netknuté. To znamená, že utekla někam dál. Jenomže dokola je všude jenom les a louky. Dnes jsem obvolala troje sousedy, abych je informovala, kdyby se u nich objevila. Nedávám tomu ale žádnou naději. Myslím si, že byla tak vyplašená, že se pustila někam bezhlavě. Je to určitě kočička zvyklá v bytě a dostávat pravidelně krmení. Co si takový chudáček počne někde sám. Vždyť si neumí ani ulovit myšku. Pokud se nikde neobjeví, bude asi pomalu umírat hlady a chladem. Je to hrozná  bezcitnost od takových lidí.

 

30.8.2012

Ani se mi  nechce psát o dění v azylu. Jsem z toho celá rozladěná. Každý týden 2x na vetu, ;Pak pro 20 pytlů pilin, mezi tím vyřizování odpadu od kočiček a jinak skoro celý den práce a práce. Navíc když vidím ty lidi kolem , tu jejich bezohlednost a krutost k těm ubohým tvorečkům, je mi z toho nanic. Nejraději bych vzala pod svá křídla všechny ty týrané a opuštěné chudáčky.  Dříve, když jsem neměla internet, tak jsem neviděla všechnu tu hrůzu , co dokáže udělat ten, který si říká pán tvorstva. Stydím se. Stále však věřím, že se vše obrátí k lepšímu, vždyť v každém člověku je kousek dobra a je na něm jak je využije, zda je rozmnoží, nebo zahubí.

 

23.8.2012

Velice těžce se mi dnes píše. Musela jsem nechat usnout svoje malé sluníčko Leontýnku. Nemohla jsem se již dívat, jak těžce dýchala. Jak se její křehounké tělíčko namáhavě snažilo popadat dech. Celou noc  jsem ji pozorovala a vůbec nemohla usnout. Musela být dost vyčerpaná. Bylo mi moc těžko u srdce, ale nedalo se již nic dělat. Nemohla jsem pochopit, jak z tak živého a veselého tvorečka se v krátké době stala zoufalá troska, která  se snažila dýchat alespoň třetinou svých plic. Když jsem ji brala do přepravky, začala mňoukat, což nikdy nedělala. jako by mi říkala ať ji nikam nevezu. Stále jsem ji musela utěšovat. Na veterině jsem ji držela v náručí , když ji uspávali. Byla u mne až do posledního malého dechu a já si říkala, že už se nemusí namáhat, aby se jí dostávalo vzduchu na dýchání. Slzy mi tekly a já měla vztek, proč to muselo potkat zrovna tak mladého a křehkého tvorečka.

Leontýnko, prošla jsi mým životem jenom krátce, ale zanechala jsi v mém srdci hlubokou stopu. Nikdy na tebe nezapomenu. Byla jsi mým sluníčkem, které velice brzy zapadlo.

  

19.8.2012

Dnešní den jsem neměla vůbec pěkný, ikdyž svítilo sluníčko. Od pátku se mi nelíbyla Leontýnka. Vždy se hrnula k jídlu, ale tentokrát se ho ani nedotkla. V sobotu , když jsem se s ní mazlila, jsem cítila, že má vysokou teplotu. Protože jsem měla ATB , které dávám Zikuškovi po operaci ocásku, tak jsem mu Leontýnce dala v domění, že teplota poleví. Také se mi nelíbylo její zrychlené dýchání. Dnes jsem  s obavami hned ráno k ní spěchala a zjistila jsem, že se to moc nezlepšilo. Ona byla hodně divoká, dokázala si hrát se vším, co měla kolem sebe. Nyní jenom apaticky seděla a těžce dýchala. Rozhodla jsem se pro lékařskou pomoc, ikdyž byla neděle a navíc jsme tu měli závody aut do vrchu. Velice rychle jsem nakrmila všechna zvířátka, ani jsem moc neuklízela, abych stihla odjet dříve, než závody začnou. Potom by mne už nepustili. Veterinář byl s pejskem na vycházce, tak jsme musely na něj před vetem čekat. Prohlédl ji a udělal ren. snímky. Pak si mne zavolat a já s hrůzou viděla proč tak špatně dýchá. Její plíce byly naplňeny do 3/4 vodou a vlastně plavaly nahoře u páteře. Chtěl abych ji nechala uspat, byl to pro mne šok. Nakonec jsem se rozhodla, že se pokusíme o léčbu. Dostala silné ATB. inj. proti odvodnění a léky na srdce. Prosím, držte jí pěsti, aby se z toho dostala, vždyť je ještě tak mlaďounká. Doktor mi říkal, že léčba mne přijde dost draho, ale pro mne je přednější život zvířátka.

 

dscn0485-1-.jpg

 

 Andíkovi se rána na zádech zatahuje a zdá se být celkem v pořádku.

 

dscn0506-1-.jpg

 

13.8.2012

Dnes zachráněný další kočičí kluk. Někdo jej vyhodil a on v noci naříkal .Ráno jej našla poloslepá babička, která se o něj nemůže starat. Celou cestu na veto mi v autě plakal. Dostal Inj. proti bolesti a ATB. Má zraněný ocásek. Doufám, že jej někdo nenakopnul.Má i teplotu. Nakonec se v autě utišil a pěkně usnul. Pokud bude v pořádku, tak musí ve čtvrtek na operaci.

 

dscn0503-1-.jpg

 

 Tak už jsem se pěkně vyspinkal, vykakal , nabaštil a je mi dobře !!

 

dscn0505-1-.jpg

 

V současné době se starám o 100 zvířátek. Protože mám potíže se sháněním financí pro ně rozhodla jsem se využít toho, že mám povolené sbírky po celé republice. Sháním šikovné dobrovolníky,kteří by byli ochotni uspořádat ve svém městě sbírku. Veškeré dokumenty pošlu. Název sbírky: ZLATÁ TLAPKA. azylgaia@seznam.cz

 

10.8.2012

Kocourek je stříbrný a velký. Rána na hřbetě byla ošetřena a protože měl teplotu, dostal ATB. Je velice milý a hodný. Ještě se všeho bojí. Ráda bych mu po vyléčení a kastraci našla moc hodné páníčky, kteří by mu vynahradili hodně moc lásky po zbytek života.  Má asi 3 roky.

 

dscn0501-1-.jpg

 

 dscn0500-1-.jpg

 

 9.8.2012

Hurááááá!     Už máme všechnu otavu konečně doma !!  Bolí mne celé tělo a pálí oči od potu. Začalo slabě mrholit a tak jsme museli urychlit nakládání sena , protože s manželem musíme všechnu práci kolem sena dělat ručně, pouze na odvážení máme starý traktor.

Zítra jedu opět na vetu, zachraňovat kocourka, kterého někdo vyhodil . Je u známé paní, která má také spoustu kočiček a ta mi volala, že je hodně pohublý a na hřbetě zraněný.

 

2.8.2012 

Moc bych chtěla poděkovat všem, kteří mi posílali na FB  krásná přáníčka k  64 narozeninám.  

 

394927_310844042287833_590378555_n-1-.jpg

  

Přání k narozeninám

Pro:
azylgaia@seznam.cz

Od: Jitka Vránová
Benulka1@seznam.cz
Kolik let se o nás krásně staráš,
kolik let se s láskou starat budeš?
Kolika nás opuštěných z ulice se ujmeš,
...

kolika z nás nový milující domov najdeš?

Milá Jiřinko,hodně, hodně zdravíčka,
také sil a štěstíčka přeje Jitka Vránová

  

30.7.2012

Dnes ráno dostala Betynka opět epileptický záchvat. Byl tak silný, že ani léky nezabraly. Navíc ochrnula na zadní nohy a začala naříkat bolestí. Musela jsem urychlit krmení ostatních zvířátek a rychle ji naložit do auta. Naříkala celou cestu, měla jsem ji v přepravce, protože již delší dobu neviděla. Řídila jsem jednou rukou a druhou jsem jí hladila celou cestu. Naříkala i v čekárně. V ordinaci jsem si vyslechla krutý ortel, bude pro ni nejlepší zbavit jí bolesti.  Držela jsem ji v náručí, když jí dávali poslední injekci. Už ji nic nebolí. Ještě jsem jí pošeptala, aby na druhé straně pozdravovala všechna zvířátka, která tam již odešla.

 

img_0041.jpg

  

28.7.2012

Dnes ráno prohrála třetí boj o život moje zlatá kočička TARA. Vzpomínám, ten první vyhrála, když jsem objevila ve sněhu půl metrovou cestičku a na konci klubíčka 3 koťátek. Čertíka, Čerinka a Filípka. Brala jsem je do auta i s maminou. Pak mi to nedalo a šla jsem obhlédnout boudu z druhé strany a vevnitř zamňoukala Taruška. Odhrnula jsem naházené věci v boudě a zachránila jsem jí život poprvé. Po druhé to bylo před 3 roky, kdy dostala obrovský zánět v zubech a ten se dostal do celého těla. Operace jí opět zachránila život. Po třetí se jí to již nepodařilo.Mám ve svém srdci hodně místa, aby se tam vešla vzpomínka na Tebe.

 

TARUŠKA...

 

tara.jpg

 

 

27.7.2012

V pondělí jsem měla 3 kočičky na vetu. A´ja se již z toho dostala, také Diblíček začíná být lepší i Diguška se zlepšuje. Tak z toho mám velkou radost, kterou mi však kalí Taruška. Ta se rychle zhoršovala a ve čtvrtek jsem ji musela vzít na veto. Tam jí vzali krev a ukázalo se , že jí selhávají ledviny, které jsou již i zvětšené. Dnes jsem si byla pro ni , byla na kapačkách. Nedávají ji žádnou šanci. Mám jí u sebe v pokoji a každou volnou chvíli jsem u ní a hladím ji . Když začne vrnět, tak mám slzy v očích. Budu se s tím muset opět smířit. Nedá se poručit osudu. 

 

20.7.2012 

Moc se omlouvám, že málo píši o dění v  azylu. Mám po celý den spoustu práce a když mám jen chvilku volnou, musím odpočívat, jinak bych se asi zhroutila. A to nemohu už kvůli zvířátkům.  Diblíček se z toho průjmu pomalu dostává, tak musím v pondělí vzít ještě Digušku, protože má asi to samé. Mám již 10 kočiček na lécích a 3 pejsky. Ráno nevím kam dřív skočit, protože všichni mají hlad , jen léky mi zaberou skoro 1/2 hodiny.

 

17.7.2012

Tak opět mám nemocné kočičky. Matýsek má problémy s moč. měchýřem. Brali mu sterilní moč na kultivaci. Diblíkovi vzali krev a dostane léky přesně na jeho problémy, aby se mu spravil průjem, který jej trápí již delší dobu. A´jinka dobírá ATB a v pondělí půjde na kontrolu. Takže mi přibyli další , kteří musejí brát dietní granule.  Celková suma za krmení se zvýšila o 500 kč. Za celý měsíc mne přijde vše na 10 500 kč. V tom není započítáno žádné stelivo, protože jim dávám do záchodků piliny, pro které si jezdím sama na pilu.

DEN BLBEC !! 

 

9.7.2012

Dnes jsem byla na vetu se 3 kočičkami. Od rána opět den blbec. Vyjela jsem brzy, tak jsem si nakoupila a k veterině jsem jela s náskokem. Vezla jsem Matýska na vyšetření moči, protože ATB nezabraly, Potom Diblíčka, ten má stále průjem a nakonec A´ju. Ta dosti chrčí. mnˇoukala celou cestu. Dokonce se vyzvracela. V čekárně jsem ji chtěla vyčistit přepravku, jenomže ona mi z ní vyklouzla. Jako naschvál byly venkovní dveře otevřené. Vyběhla mi ven a hned vedle je frekventovaná silnice. V hrůze jsem jí začala prosit, aby nikam neutíkala. Zaběhla mi pod auto. Po kolenou jsem se jí snažila dostat s tama ven. Volala jsem sestřičku z veta, ale ta mi ji nedokázala chytit. Nakonec se A´ja vyšplhala na strom u silnice. Nevím přesně, co to je za stromy, ale jsou samé ostré bodliny. Okolojdoucí lidé se mi snažili pomoci, ale na strom nikdo nedokázal vylést. Tak mi ji tam alesponˇhlídali a já utíkala vedle do nějaké továrny a půjčila si žebřík. Ale ani to nestačilo. A´ja se vyšplhala ještě víš. Tak jsem v zoufalství volala hasiče s tím, že to i zaplatím. Tam mi řekli, že odchyt  zvířátka se naštěstí neplatí. Já už ji vyděla někde pod autem přejetou. Než však přijeli hasiči, odjevil se tam mladý člověk z té továrny. Vyšplhal nahoru, větve pod ním praskaly a já měla strach, že to A´ju vyplaší a skočí dolů na vozovku. Nakonec se mu ji podařilo odchytit a já mu podala přepravku, do které ji dal. Hasiči se mohli obrátit a jet zpátky. Já jsem poděkovala a musela jsem zajít do ordinace a namočit si kapesník. Pot mi tekl i do očí a žaludek byl sevřený, až mi z toho bylo mdlo. Říkala jsem si , jak si stará, tak jsi hloupá. Pro příště, když budeš chtít otevřít přepravku, tak si zajisti dveře !! 

 

6.7.2012

V neděli mi volal jeden mladý pán, že musí v pondělí nastoupit na operaci a nemá kam dát svoji kočičku. Známí, co mu to slíbyl odjel na dovolenou. Protože mám jeden box volný, tak jsem ji vzala. Kočička není zvyklá na ostatní lidi a je velice smutná. Nenechá ani na sebe sáhnout. Tak doufáme, že operace proběhne dobře a ona se brzy se svým páníčkem shledá.  

V pondělí jedu na vetu s Matýskem , vůbec se mu to nelepší. Bere sice ATB , ale stále má v moči krev. Také chci vzít sebou Diblíka, ten se nemůže zbavit průjmu. Měla bych vzít i Gitušku, ta je také stále špatná. ATB sice dobrala, ale vůbec se nezlepšila. Výsledky na kočičí nemoc byly negativní.

 

dscn0491.jpg

 

 24.6.2012

Dneska máme již veškeré seno na seníku. Je ho o polovinu méně než obyčejně. Tak budu muset dokupovat. Ještě že přijeli na chalupu z Karviné a pomohli nám.  

Na pondělí jsem objednaná  na veterině s Kulíškem a Žužinkou na kontrolu. Dobrali ATB.  Také nahoře v podkroví mám odčervené všechny kočičky. Polovina se se mnou nebavila.

Chci jen tak pro přehled napsat znovu kolik mám kočiček. Celkem je jich 78. Každý den spotřebuji 2x 10 litrový kbelík granulí, 4 konzervy Whiskas, 4 konzervy Gourmet do kterých míchám léky a dietní konzervy na zažívání a na ledviny. 3 kočičky berou Plerasan, který je ze všech léků nejdražší. 120 ml stojí 300 kč a litrovka 1500 kč. Další 3 kočičky berou doživotně léky na srdíčko. Ráno mi zabere půl hodiny, než aplikuji všem léky.

Denně musím vyměnit 18 misek s vodou a 19 záchodků. 2x denně umývám 40 dvojmisek.  To je jen práce okolo kočiček. K tomu mám  2 slepé pejsky a 2 postižené, kteří musejí brát doživotně léky.  To jsem jen tak pro přehled napsala , co všechno musím okolo kočiček a pejsků udělat za den. Navíc mám kočičky ve třech místnostech, které musím každý den uklízet a ještě na velké půdě. Prostě se celý den nezastavím. Dělám to ráda, ikdyž mne to již někdy zmáhá.

 

dscn0490.jpg

 

20.6.2012

Siesta v dnešních vedrech. Máme pod střechou 1/4 sena z louky. Letos je málo trávy a tak budu muset dokoupit alesponˇ4-5 balíků.

Děkuji Milušce Ostradické za balík. Přišel v pořádku.

 

18.6.2012

U nás v těch vedrech je celkem příjemně. V domě je chládek a v podkroví dávám na okno závěs a pouštím větrák. Ve výběhu je horko a tak se tam nyní nikdo nezdržuje až navečer.Velká zvířátka jsou schovaná už v poledne ve chlévě a srnečka Amálka je schovaná pod stromy, kde fouká příjemný větřík. Sušíme seno a tak už nemám vůbec žádný čas na odpočinek. Zítra navíc jedu pro 20 pytlů pilin. Dnes jsem byla Gitušce na vetu pro ATB, má zánět v těle podle krve a pastu na odčervení pro Kotˇátko Leonku.

 

17.6.2012

Srnečka Amálka má již protivětrnou zábranu.

 

dscn0488.jpg

 

 fPRO MAZLÍKA...

 

 11.6.2012

Dnes v ranních hodinách odešel černý kocourek Mazlík, který byl zachráněný se třemi sourozenci z uhelných skladů. V poslední době pohubnul a přes veškerou péči na veterině se jej nepodařilo zachránit. Minulý týden jsem opět slyšela houkat sýčka a už jsem věděla, že je zle. Sice jsem nepočítala, že to bude tak rychle, protože se vždy hrnul k jídlu první. Ještě včera byl u misky první. Dnes jsem si říkala, kde asi je, otočím se a vidím jej vyset hlavou dolů z gauče. Ještě mu tlouklo srdíčko. Tak jsem u něj seděla a hladila ho. Začal i vrnět. Počkala jsem , až mu dotlouklo a potom jsem teprve pokračovala . Pošeptala jsem mu do ouška, aby tam na druhé straně pozdravoval všechna zvířátka, která tam již odešla. 

Dnes se mi podařilo zachránit kotˇátko, které nalezli lidé na kraji zahrádek. Jedno mi odešlo a druhé přišlo. 

Tak tohle je Leonka, zachráněná z Javoříčské čtvrti.

 

 

dscn0481.jpg

 

9.6.2012

Tak už mi přišly rohože z bambusu proti větru k srnečce Amálce do ohrady. Jen co se zlepší počasí, tak je namontujeme. Zvolila jsem je jako nejsnadnější a nejrychlejší metodu. Stály 3200 kč. 

 

8.6.2012

Belinka, kočička zachráněná z uvěznění v rozpadlém domě dnes našla staronové páníčky. Ti ji chodili krmit, když tam poblíž bydleli. Doslechli se , co se jí stalo a přijeli si pro ni. Mají její sestřičku, tak tam nebude sama. Přeji ti Beluško hezký domov a hodné páníčky.

  

dscn0463.jpg

 

3.6.2012

Mám pár fotek z azylu. Vždy v mezičase  si udělám chvíli čas, abych mohla alespoň  něco nafotit.V pondělí jedu s Deniskou na veterinu. beru sebou také Sašenku, je velice pohublá, ikdyž byla odčervená. Půjdu se podívat do staviv, jestli tam nemají něco na ten protivětrný plot pro srnečku, snad mi poradí.

  

dscn0467.jpg

Popeluška.

 

Deniska. Ta je po operaci zubů , ale je stále špatná . Jsme objednaní v pondělí na veterinu, Tak se uvidí.

 

dscn0459.jpg

 

Kešinka.

 

dscn0460.jpg

  

Mája.

 

dscn0458.jpg

 

Taruška.

 

dscn0457.jpg

 

Polední siesta.

 

dscn0455.jpg

 

 

29.5.2012

Dnes jsem vstávala před 5 hod. abych všechno stihla poklidit a nakrmit, abych mohla zajet pro  piliny. Přivezla jsem 32 pytlů. Musela jsem zajet 16 km na pilu 2x. Protože brzy budou sena a já bych se už pro ně nedostala.  Nyní k Vašim radám, za které moc děkuji. Folie by musela být alespoń 20 m dlouhá a nesměla by šustit, Amálka by se asi zbláznila. Ze dřeva závětří má v boudě, kam chodí jen na krmení, jinak se tam bojí zůstat. Zvažuji protivětrné sítě, ale ty jsou průhledné. Až začnou dělat sena vzadu vedle obory a budou tam jezdit traktory, budu muset si udělat volno, abych byla s ní. Jsou to stále nějaké problémy se zvířátky. Skončí jeden a začne druhý.  4 kočičky jsou pohublé, ikdyž baští. Nevím co jim může být. Chtělo by to vyšetření, ale nejsou stále peníze. Ta veterina je opravdu bezedná studna. Při tolika zvířátkách jsou stále potřeba.

 

27.5.2012

Velice se omlouvám, že píši tak málo o dění v azylu. Prostě nestíhám. Bývám dost unavená, pokud chci, aby zvířátka byla v pořádku, tak nemohu sedět u počítače. Je to velký zloděj času. Stačí chvilka, a hned je to půl hodinka. Pak musím všechno dohánět. Chtěla bych napsat, že se zvířátka celkem drží, ale mám obavy, že to zakřiknu a hned potom se to opět zhorší. Je velké sucho a tak se bojím, že nebude seno. To co mívají v těch velkých balících je dost špatné. Naše seno je krásně zelené a voní. V balících je nažloutlé ,kolikrát zmoklé a nevoní. Naše rozmazlená zvířátka jej moc nechtějí. Také řeším problém okolo srnečky. Je v oboře za domem, ale dosti tam fouká ze severu. Chtěla bych vymyslet nějaké závětří. Zatím nevím z čeho by se dalo udělat. Je tam 2 m. vysoký drátěný plot. Tak něco za ten plot , aby přes něj nefoukalo. Poraďte mi na : azylgaia@seznam.cz.

 

26.5.2012

Zachráněná kočička, která byla uvězněná v polorozbořené budově 6 dnů. Nyní je u mne a dostává samé dobroty, aby se z toho dostala . Nejdéle jí asi potrvá zbavit toho strachu, který si tam chudinka vystála.

 

dscn0453-1-.jpg

 

 

dscn0451-1-.jpg

 

26.5.2012

Naše rozmazlená Salma s kozlíkami.

 

20.5.2012

Zítra budu mít plné auto přepravek . Vezu na veto 4 kočičky. Jednu na kastraci , Cílinku, to je zachráněné koťátko z uhelných skladů, Diblíčka, jejího brášku, ten trpí průjmem, Digi , ta také má silný průjem a včera v noci dostala epileptický záchvat Popeluška. Tak se mám na co těšit.

 

 19.5.2012

Mám chvíli čas , tak jen stručně. Zachránili jsme kočičku, která uvízla v prostoru půdy ve velké výšce. Musela jsem sehnat těžkou techniku a nějakého dobrovolníka, který byl ochoten za odměnu kočičku s tama vysvobodit. Nakonec se to povedlo. Budova bude odstřelena a tak máme obrovské štěstí. Kočička tam prý byla uvězněná 6 dnů. nyní je po veterinární kontrole v pořádku a je již u mne.

 

10.5.2012

Dnes jsem byla na veterině a za všechno co je na fotce + ošetření ko´tátka, které má zánět očí jsem zaplatila -- 7 348 kč. Díky Vaší finanční pomoci jsem tohle  mohla nakoupit. Nejvíce ze všeho potřebuji odčervit všechny kočičky aby byly v pořádku. Mohu si to dovolit pouze 1x za rok, ikdyž by to bylo potřeba alespoň 2x. Také jsem koupila dietní konzervy a granule.Jedny jsou na zažívání u těch co mívají průjem a nemohou normální krmivo a ty druhé jsou na močové kameny. Chtěla bych moc poděkovat všem, kteří jste mi pomohli. Děkuji za všechny kočičky.

 

dscn0449-1-.jpg

 

 5.5.2012

Šmourinka má již nového pána, u kterého se bude mít moc dobře. Je to ten nejlepší nahoře. Tak se tam měj pěkně a pozdravuj všechna zvířátka, která tam za ním již odešla.

 

30.4.2012

Dnes jsem byla na veterině a tam mi řekli, že Šmourinka má jen pár dnů života. Má kočičí nemoc, plné bříško vody. Tak spolu chodíme na sluníčko, abychom si ještě trochu spolu užily.

 

 28.4.2012

Tak jsem si konečně udělala čas, abych napsala něco o tom co se děje v azylu. Každé ráno i když jsem v důchodu musím vstávat po páté hodině a končím okolo jedenácté. Pokud musím do města, nebo na veterinu, musím si práci urychlit. Každý den čistím 18 záchodků a měním 16 nádob s vodou. 2x denně myji 40 dvojmisek misek od krmení.Pět místností musím zamést, vysát, nebo i vytřít. A stejně za chvíli je to to samé.Ráno také chystám léky Odpoledne začínám v 15 hod. a končím okolo 19 hod.. Mám 4 nemocné pejsky. Dva jsou slepý a Zuzanka se potýká stále s velkým nádorem na zadní noze, který se již nedá operovat.  Navíc mám problémy se srnečkou, se kterou prožívám každou změnu počasí a každý silnější zvuk, to když manžel musí vyjet s traktorem, nebo řeže dříví, tak jsem u ní a uklidňuji ji.Také mám problém s novým kocourkem zachráněným z mrazů. Ten jako jediný nedokáže chodit na záchod do mísy. Tak opět každý den uklízím a uklízím .Další starost je výběh, ten se musel před zimou rozdělat a uklidit, protože by jej sníh polámal. Nyní si musím najít čas, abych jej opět složila. Další starost mi dělá Šmourinka, nevypadá to s ní dobře. Také holoubky jsem musela vydělat ze skleníku, kde se jim líbilo a dát je zatím do klece. Navíc je to páreček a tak po krásném pusinkování jsem objevila vajíčko a protože je nedokáži zničit bude přírůstek. Musím uvažovat o voliéře. To je další starost.Salma je už naočkovaná a odčervená, to je o starost méně. Ještě musím odčervit kozlíky a vymyslet , jak to do nich dostat. Matýsek je venkovní kocourek , přes zimu se mu začaly tvořit moč. kameny a tak se léčil doma, nyní jsem jej chtěla dát ven, ale on se zasekl a nechtěl jít. Tak zatím zůstává doma. 4 kočičky mají dietu, to znamená, že při rozdělování krmení je musím pohlídat, aby jim to nesbaštili. Tak vidíte, že se na stáří vůbec nenudím a to jsem nenapsala o všech problémech.Například včera se podařilo v kanceláři koťatům převrátit skříňku, kde mám veškeré papíry od azylu, dvířka se otevřely a než jsem na to přišla, tak si s nimi pohráli. Však kdo má více zvířátek ví o čem je řeč.

Proto jsem nesmírně ráda, že mám okolo sebe takové hodné lidičky, kteří mi velice pomáhají, jsou to naše sluníčka a bez nich bych to měla o dost těžší.  Děkuji bohu za ně !!!!!!!

 

 ZUZANKA.

 

dscn0418-1-.jpg

  

 AMÁLKA V OHRADĚ.

 

 dscn0426-1-.jpg

 

ŠMOURINKA.

 

dscn0415-1-.jpg

 

 Dnes jsem byla na vetu se Šmourinkou, koťátkem zachráněným z Chromče. Začala hubnout, nepila, musela jsem do ní dostávat každé 2 hod. vodu rozmixovanou s masem.Bála jsem se aby to nebyly ledviny, nebo játra. Včera už byla dost malátná. Zatí...m se to nepotvrdilo. Měla teplotu. Dostala 2 inj. ATB. Pozítří další a v neděli opět. Zdá se , že trošku ožila. Musím doufat, že se z toho dostane. Také mám na vetu dluh 5100 kč za pipety, které mi sehnali se slevou na odčervení problematických kočiček, do kterých nedostanu pastu. Už je nejvyšší čas je nechat odčervit.Dnes mi přišly granule 4x 15 kg. za 4000 kč

 

19.4.2012 

 

 dscn0390-1-.jpg

 

Štístko je velký kastrovaný kocourek. Je čistotný a rád má pohlazení. Byl zachráněn v mrazech, kdy plakal zimou, protože se neměl kde schovat. 

 

dscn0401-1-.jpg

 

Lukášek je velice hravý a rád se mazlí. Byl zachráněn ze zahrádek, kde je likvidovali. Rád by se dostal do dobré rodiny, kde by měli čas na mazlení a pohlazení. Je kastrovaný.

  

19.4.2012

 

dscn0385-1-.jpg

 

 dscn0381-1-.jpg

 

Amálka byla včera první noc sama v oboře. Z počátku večer jí byla trochu zima, ale zvládla to. Učím ji chodit do přístřešku, kdyby se chtěla schovat.

Odmlčela jsem se na delší dobu a nepsala nic, co se děje v azylu Gaia. Cítím se hrozně unavená. Od brzkého rána se věnuji zvířátkům . Když potřebuji někam jet, tak musím vstávat před pátou , abych všechno stihla. Nemohu ani pořádně odpočívat. Je to velký zápřah. A když mám vše uklizeno, tak můžu začít znovu, protože zvířátka dokáží při hraní opět všechno zamazat.Také jsem chtěla něco nafotit, ale vybily se mi baterky, jako naschvál.

 

13.4.2012

Tak tuhle dávku jsem nafotila , abysta viděli kolik toho musím nakoupit na 10 dnů.

Ještě chybí 1 konzerva pro pejsky ,10 balíků těstovin a pytek granulí pro pejsky ( Purina).

 

dscn0324-1-.jpg

 

 dscn0323-1-.jpg

 

dscn0322-1-.jpg

 

 

6.4.2012

Včera a dnes jsem dělala sbírku před Kaufem. Protože potřebuji kastrovat ještě loňské kočičky a také musím nakoupit krmení, které mne stojí za 1 měsíc :  granule 4x 15 kg za 4000 kč. Potom dietní konzervy pro nemocné : 2000 kč,  Léky 1000 kč.  Takže z důchodu se to těžko utáhne. Musela jsem vstávat po 3 hod. abych všechno stihla. Při sbírce jsem si někdy vyslechla pěkné komentáře. Ale vždy jsem se uklidnila a řekla si, vždyť to dělám pro zvířátka a ta pomoc potřebují. Našlo se však hodně dobrých lidí, kterým není osud zvířátek lhostejný a tak nějaké peníze se vybraly. Já se nedivím, že jsou lidé tak zlí. Vždyť se již vyskytlo tolik podvodníků, že stratili důvěru.

 

6.4.2012

Všem milovníkům zvířátek přejí chlupáčci z azylu Gaia krásné a pohodové velikonoce.  

 

logo.png

  

2.4.2012 

Zdravím všechny kočkomilky !! Dnes jedu na vetu se vzorkem Matýskové moči. Musím také nakoupit dietní konzervy a léky, které docházejí. tam nechám alespoň 2000 kč. Kdybych měla více času, vše bych rozepsala, ale jsem stále v poklusu, abych se dostala do města alespoň před polednem. Musím také sehnat krabice na tu moji chudou aukci. Koupit bublinkové folie a šrouby na zpevnění výběhu pro kočičky. ...Je stále složený u zdi, protože by jej sníh v zimě polámal. Jsem na to sama, manžel odmítl spolupracovat na činnosti okolo kočiček. Pomáhá mi pouze s většími zvířátky a také mu není dobře. Jsem ráda alespoň za to. Také postupně odčervuji kočičky, podle toho kolik mi zbyde peněz. Musím nakoupit granule a to na celý měsíc. Nyní je slevnili, tak za 4 - 15 kg. pytle dám 4000 kč,

Cigánek se pomalu dostává z toho chrčení a rýmy, dobírá ATB. Diblíčkovi se také spravuje stolice, už ji nemá tak řídkou . Tablety mu sice nechutnají, ale zato pomáhají. Mája i Kešinka se také zlepšily.

Včera byla na kastraci Čerňuška. Dopadlo to dobře, byla již ale březí, v začátku. Tak to už byl nejvyšší čas!  

 

dscn0315-1-.jpg

 

 

Pořádám celý týden aukci pro zvířátka. Není to nic velkého, ale protože musím nechat vyšetřit a kastrovat další zvířátka, je stále potřeba finanční podpora. Moc Vás prosím pomozte. Děkuji všem. Aukce je pouze krátká, abych stihla poslat velikonoční věci do svátků. 

 

26.3.2012

Kamilka byla dnes na kastraci. Operace dopadla dobře. Pomali se z toho dostává . Je mladá, tak to bude brzy. Na jedmom vetu jsem nechala 1000 kč a na druhém, kde mívám objednané dietní konzerva a léky tam to stálo 900 kč. Tak jsem chudší i z konzervami Whiskas, které jim přilepšuji o 2000 kč.  Ve čtvrtek má další kastraci . Potom kontrolu moči s Matýskem, ten dobýrá ATB. Cigánek se po tabletách moc nelepší, prý mám vydržet, je to krátká doba. Deniska se po operaci zubů pomali lepší. Musí pouze konzervy. Kulíškovi začínají zarůstat místa bez chloupků. Diblíček , ten je stále oddělěný, protože trpí průjmem a musí mít dietu. Dostává nedobré tablety na její odstranění. Vždy u toho prská, nechutnají mu. Mája a Kešinka se také zhoršily, musím jim dávat ty jejich léky ne obden, ale každý den. Pejsci se zatím drží. Nechci to zakřiknout, protože slyším každý večer houkat sýčka. Velké zvířátka chodí ven. Jediná Salma řádí a honí slepice. Kozlíci spíš postávají. Amálka je doma, máme problémy dostat ji ven a potom zase zpět. Až se více oteplí, tak se pokusíme ji tam nechat bez převádění. Loni , když přišla z venku vždy dostala průjem, tak se obávám, že už by nemohla zůstat v bytě.

 

dscn0278-1-.jpg

 

 24.3.2012

Deniska má po operaci zoubků. Když jsem jí tam vezla, tak jsem již neměla přepravku a musela jsem ji dát do pelíšku se sí´tkou, jenomže ona se toho bála, tak se zakousla do mé ruky a tu mám nyní pěkně nateklou. Kulíšek ten je prý alergický na parazity,  začaly mu padat chloupky. Tak jsem jej vykoupala a za 4 dny dostane pipetu Frontlline. Také jsem měla sebou Cigánka, protože mu kapky na kašel nezabraly. Dostal tablety. Poslední byl Mikšík, toho jsem musela nechat kastrovat. Tak jsem měla plné auto. V pondělí mám objednanou jednu kočičku a ve čtvrtek  druhou. Jsou to z těch loňských koťátek. Byly dohromady s bráškou a tak mám obavy, aby z toho něco nebylo. Ten je na kastraci ještě mladý, musí počkat do léta. Mám toho prostě moc a nestíhám, navíc jde na mne jarní únava, místo abych chvílemi odpočívala se musím věnovat zvířátkům. Také srnečka Amálka nám dává zabrat. Chtěli jsme ji učit pomalu do výběhu, ale ona má svou hlavu a jde si kam chce ona, tak než ji tam  převedeme, dá nám to dost práce a přemlouvání. Kdyby jsme tu neměli toho souseda, tak to máme bez problémů. Pustíme ji z verandy ven a je to. Takhle ji musíme převádět přes celý dům.

 Holoubky jsem přemístila zatím do skleníku, sháním větší klec, nebo nějakou starší voliéru. Také ježci se probudili a tak je začínám krmit, jsou pohublí. Tak mi zase přibude další práce a další konzervy.

 

15.3.2012

V pondělí jsem byla na vetu s Matýskem, prý to vyšetření moči bylo dobré. Dnes mi však volali, že tam má nějaké bakterie a bude muset opět brát ATB. Přitom dostává Royal Urinary, 1.5 kg stojí 350 kč. Také jsem vzala Diblíčka, černé koťátko z uh. skladů, které trpí průjmem, ikdyž bere ID granule. Vyšetřili mu stolici, ale žádné parazity nezjistili, dostal tablety asi na zastavení průjmu.Cílinka a Rostík, také černé koťátka, ti zase měli bolavé očička. Musím jim kapat kapky. S Rostíkem nejsou problémy, zato s Cílinkou vedeme boje. Jsem poškrabaná, než jí vůbec umyji oči. Jediný Mazlík z těch 4 je celkem zdraví. Potom jsem byla ještě s Deniskou, ta je celkem pohublá, ikdyž jí přilepšuji konzervami. U té zjistili zánět dutiny ústní, bude muset příští týden na operaci. Tak mne čekájí  nejen 3  akutní kastrace, ale ještě další jízdy na vetu. Ach jo, já se toho nezbavím  !! . Stále jen shánět peníze do té bezedné studny a to musím počítat 6000 kč na normální granule a dietní konzervy pro nemocné. Také jsem musela nakoupit krmení pro srnečku a holoubky ( senné granule a zrní). Pro pejsky kupuji těstoviny, které mýchám s konzervou . Granule již moc nepokoušou. Ty poslední kočičky, které jsem zachránila z mrazů, měli ušní svrab, tak jsem musela čistit ouška a nyní musím sehnat pipety, jinak se mi to rozjede všude. Jeden kocourek je divoký, tak toho jsem nezvládla a dostane pipety bez čištění uší. Ještě že jsou zatím oddělení.

 

11.3.2012

Tak tahle super kamarádka, mi psala, že jí nemám žádné peníze vracet, že si vydražila 4 ručně malované hrníčky z aukce pro zvířátka. Tak to je ale bomba. ´Velice moc jí za všechno co pro moje zvířátka udělala děkuji, jak mi pomáhala s dodělávkou klecí, přestavbou a úklidem místa pro ně. No prostě super zlatíčko !!!

 

11.3.2012

Nyní velice akutně potřebuji kastrovat 3 mladé kočičky, která jsou v kanceláři i s kocourky. Také jednoho posledního kocourka, ten již začína pěkně vonět. Zbývajících 6 kočiček může zatím počkat, nejsou tam kocouři. Dalších 6 kočiček by potřebovalo na veterinu, jsou špatné. Musím sehnat peníze kde se dá. Nemohu je nechat trpět. Na dluh mi na klinice moc nechtějí dávat. Je to s něma těžké.

  

 9.3.2012

V azylu mám stále prskající kočičky. Některé již dobraly ATB. jiné to mají na delší dobu. Hlavně s těmi  posledními jsou problémy. Po antibiotikách dostali průjem a tak jen peru a uklízím.Navíc pejsci se pomalu zhoršují. Tobišek je na tom dost špatně, vždy se to trochu zlepší, dokonce si venku i zaštěká a z toho se mu ani nechce jít se vyvenčit, tak jak Betynka musejí mít podložky. Jinak by to dopadlo špatně. Zato holoubci se začínají dostávat do stádia námluv. Ten, co byl nejvíce zraněný a já myslela, že to nepřežije sice na tu nohu moc nestoupe, ale je to zřejmě sameček a ta městská je samička, Klece mají vedle sebe a tak se před ní natřásá a krásně vrká. Ten divoký, lesní, ten si chudák vrká stále jen pro sebe. Je to radost poslouchat, jak se jim už daří dobře a z toho nejhoršího jsou doufejme venku. Velká zvířátka stále nemohou jít ven. Zkoušela jsem pustit poníka Salmu, ale měla problémy se vůbec z toho sněhu vyhrabat. Už aby bylo jaro !!!

Poděkování super kamarádce !!! 

9.3. 2012

V současné době jezdím s Matýskem na vetu. Má stále potíže s močením. Při poslední kontrole mu zjistili velké množství kamínků v moči. Včera jsem měla jet na odběr, kdy mu odeberou moč inj. stříkačkou, aby byla sterilní. Protože jsem dopoledne čekala na auto, které jsem měla v opravně a měli mi jej dovést okolo 11 hod. byla jsem dost nervozní. Proto jsem první zajela do Kaufu, že nakoupím, abych potom jela přímo na veterinu, přijedu na parkoviště, zaparkuji, sáhnu do tašky pro peněženku ......a ta nikde. Zůstala doma. Kdybych tam byla sama, tak se vrátím a je to, jenže 12 km se mi nechtělo jet zpátky i s Matýskem, který už tak byl dost stresovaný. Chvíli jsem seděla a přemýšlela co dál. Pak jsem si vzpoměla na velice super kamarádku Lucinku, která mi hodně pomohla a zavolala jsem jí. Vylíčila situaci a ona okamžitě jela vybrat peníze a přivezla mi je na parkoviště. Takže mi znovu hodně pomohla. Jsem ráda, že mám takové přátele, na které se mohu vždy spolehnout, moc jí za to děkuji.  

 

 

Začíná nová aukce pro zvířátka. Doufám, že bude pro vás zajímavá a něco si vyberete.  Peníze půjdou na kastraci nových zachráněných zvířátek.

 

Velká kramářka a hospodyňka Amálka, která přečkala zimu v domě, se těší na jaro, až půjde do výběhu. Hlavně my, protože nás již stála hodně peněz na podložkách a nervů, kdy jsme ji museli hlídat, jako malé dítě. Byla prostě všude.

 

dscn0212-1-.jpg

 

Kocourek zachráněný z velkých mrazů z míst, kde po nich stříleli. Dostal jméno Štístko. Nyní se léčí s virozy. Je to velký pohodář.

 

dscn0213-1-.jpg

 

4.3.2012

Představuji pár nových přírůstků a nemocná koťátka. 

Některá se již z toho dostala, tak doufám, že se jim to nevrátí.Příště představím další.

Představuji novou kočičku Bojinku, zachráněnou z těch velkých mrazech. Je velice bojácná a bude jí to trvat delší dobu, než získá důvěru k člověku.

 

dscn0209-1-.jpg

 

Představuji nového kocourka Leonka, zachráněného z těch velkých mrazů.Musel být také přeléčen z nachlazení.

 

dscn0210-1-.jpg

 

Nemocná Šmourinka ( z Chromče).

 

 dscn0207-1-.jpg

 

 Rostík, ten se již z toho dostal. Chytil to první a roznesl to po všech. 

Nemocný Mazlík ( z uhelných skladů).

 

dscn0208-1-.jpg

 

 Nemocná Cílinka ( z uhelných skladů.)

 

dscn0206-1-.jpg

 

Nemocná Princeznička. ( z Chromče)

 

 dscn0205-1-.jpg

  

 

4.3.2012

Kulíšek si již pomalu začíná zvykat. Když přišel, měl matnou srst a byl i umazaný. Nyní se mu srst začíná lesknout a také se vyčistila. Je to velký pohodář a spokojený, že je v teple.

 

dscn0198-1-.jpg

 

Do konce týdne se pokusím rozjet novou aukci. Snad to již půjde, mám pěkné věci, jen je nafotit a vložit na stránky. Musím ještě nechat kastrovat další nové kočičky a koťátka začínají prskat, tak se musí léčit. Na veterině zase nechám spousty peněz, ach jo !!! Je to nekonečné.

 

Dnes nám přišla tato prosba a ráda bych touto cestou paní Martě pomohla.Stará se o několik opuštěných kočiček. Některé vzala domů, některé pravidelně krmí v místech, kde se zdržují.Poskytuje jim i veterinární péči.Věřím,že se najde někdo,kdo pomůže, nebo se zůčastní aukce.Je v těžké situaci a nedokáže se na kočičky tzv.vykašlat.Děkujeme.

http://www.aukce-pro-tlapky-zabreh.estranky.cz/

 

27.2.2012 

Zkouším vkládat fotky, tak už mi to konečně jde a mohu až mi čas dovolí udělat aukci. Nyní již mám 80 kočiček a dohromady 100 zvířátek. Mám se co ohánět.  Pokud chcete pomoci, prosím , můžete jak finančně, tak krmivem. To mám rozepsané v příspěvku  : Pár slov o nás...

Popeluška, ta je nejraději v peřinách a hlavně poblíž mé hlavy. Tam je spokojená. 

 

 dscn0109-1-.jpg

 

Jůlinka si na fotu půjčila ocásek od Izabely. Jinak jej má odoperovaný.

 

 dscn0108-1-.jpg

 

Třetí je poštovní, je kroužkovaný. Měl sedřený celý bok, myslely jsme na vetu, že nepřežije, ale dostal se z toho, dokonce se snaží na tu bolavou nožku našlapovat. 

 

 dscn0104-1-.jpg

 

 Druhý zachráněný holoubek je městský, děti do něj kopaly.

 

dscn0103-1-.jpg

 

 První zachráněný divoký holoubek, chodí jen po zemi.

 

dscn0105-1-.jpg

 

 Siginka: Tak to já si klidně zapozuji!

 

dscn0102-1-.jpg

 

Dominika : Tak ty si mne chceš nafotit ? 

 

 dscn0097-1-.jpg

 

Taruška, bere každý den léky, zatím se drží.

 

 

dscn0096-1-.jpg

 

Takhle to dopadne, když si někteří postaví střechu co nejvíc nad druhý pozemek !!!

 

dscn0088-1-.jpg

 

Kulíšek po kastraci, zatím je po narkoze.

 

dscn0094-1-.jpg

 

 

25.2.2012

V pondělí jedu na kastraci už 4 kocourka a jedné kočičky. Ještě mi zbývá 1 kocourek a zatím 3 kočičky. Dvě jsou ještě malé a tři kocourci také. Jsou to zachránění z těch velkých mrazů.

 

18.2.2012 

DNES V NOCI PROHRÁLA ASUKI VELKÁ BOJOVNICE BOJ S TĚŽKOU NEMOCÍ.  POSÍLÁM TI HODNĚ LÁSKY MOJE SLUNÍČKO.

d

 

 17.2.2012

Dnes mi volali z vetu, přišly krevní testy, které jsem vezla do laboratoře v nemocnici a tam zjistili, že má rozpad červených krvinek, musejí si ji tam nechat ještě zítra, nasadili jí kortikoidy, obávám se nejhoršího. Žaludek mám stažený a nic mne nebaví, stále na Asuki musím myslet.Velice se bojím zítřka. Chtěla bych ji ještě zastihnout živou, abych se s ní mohla pomazlit a říci jí, jak moc mi přirostla k srdci. Bojím se, abych se nemusela rozhodovat , jestli ji vzít domů zemřít, nebo jí to trápení ukončit na místě. Bože pomoz mi !!!

Tady chodím 2x denně pro piliny kočičkám do záchodků. 

 

dscn0081-1-.jpg

 

 

16.2.2012

Dopoledne jsem vezla Asuki na vetu. Nechali si ji tam na kapačkách. Prý má nemocná játra, není to moc dobré. Stále jsem ji šeptala , jak moc ji miluji, ať bojuje. A taklhe jsme se museli ráno probojovávat se sněhem, abych vůbec mohla vyjet.

 

 dscn0076-1-.jpg

 

 

15.2.2012

Asuki, koťátko bez ocásku zachráněné 2 mladíky na červenohorském sedle je na tom velice špatně. Šlo to rychle, od rána je apatická, nic nejí. Mám obavy, aby se dožila rána. Také nevím, jestli vůbec ráno vyjedu. U nás je spouta sněhu. Budu Ti broučku držet pěsti, abys vydržela.

 

 dscn0073-2-.jpg

 

 

11.2.2012

Objednala jsem se na pondělí s 5  kočičkami, nevím jak je tam všechny dopravím v tom mrazu. Matýsek má opět potíže s močením, Cigánek ten chrčí, Mája ta má zarudlou pusinu, musím jí všechnu potravu rozmýchat na kaši, jinak velice moc kňourá , jak ji to bolí. Ájuška ta také opět začala chrčet a dole černý koťátko má ve stolici krev, ikdyž bylo odčerveno. Ještě že mám nějaké penízky na účtě, jinak bych tam opět nechala dluh.Děkuji všem, kteří mi finančně pomáhají, bez nich by to bylo moc těžké. Začínám také cítit únavu. Musím často odpočívat. Každé ráno vstávám o půl 6 a nevím kam dřív skočit. Všichni se hlásí.V prvé řadě dostanou léky. Betynka t.j. starý pejsek , tak tu mám v koupelně, tam je teplo. Spává na podložkách, také srnečka potřebuje podložky, takže týdně kupuji 2 balíky za 320 kč. Ráno i večer musím vyměnit 20 misek z vodou a vyčistit 20 záchodků. Také musím vykartáčovat všechny peřinky od chlupů a pozametat, nebo vytřít a  vysát místnosti. Nakonec je musím nakrmit. Končím okolo 11 hod. Odpoledne po 15 hod. to začne nanovo. Končím v 19 hod. To mohu být ráda, že nemám velké marody, jinak mi to trvá ještě déle. Některé kočičky berou dietní konzervy, ty musí pohlídat, aby jim je ostatní nezbaštily.

 

7.2.2012.  Tak se mi opět nedaří vkládat fotky do aukce, bohužel. Celá aukce běží na FB.    : azylgaia .

Začínám psát nahoru. Je to tak lepší a přehlednější.  

 

5.2.2012

Tak se mi daří rozjet novou aukci. Sice každá fotka trvá, než naskočí, snad to stihnu do dvou dnů sem naházet.

 

8.1.2012

Tak se mi to konečně podařilo nastavit samotné. Je škoda, že jsem si loňský rok  celý vymazala, ale co se dá dělat.

Nyní bojujeme s Matýskem a Cigánkem s močením. Na vetu jim změnili ATB, tak se uvidí. Stále sedí na záchodcích. Jinak ostatní zvířátka jsou v normě. Nebudu to přechvalovat, nebo to zakřiknu. Letos měly krásné vánoce díky pomoci všech hodných lidiček , kteří jim posílali dárečky pod stromeček, moc jim všem zvířátka děkují.

Zatím mám pokažený foťák, tak až si jej nechám opravit, udělám fotky nových přírůstků. Jsou to dvě nádherná koťátka, byla celá špinavá, někdo je vyhodil v Chromči do kotelny.

V současné době se starám již o 70 kočiček.

 

10.1.2012

Cigánek se z potíží celkem dostal, Matýsek ten ještě stále bere ATB a nepouštím jej ven, je v teple, dostávají dietní granule. Zato koťátka se opět nemohou zbavit průjmu, ikdyž berou také  dietní granule, potřebovala bych s nimi na vetu, ale nejsou peníze, nemohu udělat ani aukci ,  navíc začíná mít potíže Kešinka,  Doriska  a Babetka. . Žužinka má také stále potíže s vypadáváním chloupků, ikdyž jí dávám pastu na zvýšení imunity. Ještě ke všemu musím do konce ledna udělat pro finanční úřad přiznání, takže sedím denně hodinu v papírech.

 

14.1.2012

Tak mi ukázali chataři, jak mám dávat fotky přes flešku. Nový foťák nešel zapojit ani jim.  Na fotce jsou dva nové přírůstky. Nikitka, ta černobílá a Skinuška, muratá. Jsou již celkem čisté. Když jsem je dovezla z kotelny, měly šedou barvu.Jsou to takové hodné a miloučké zlatíčka.

 

img_0999.jpg

  

Koťátka se radují z dárků, které dostala pod stromeček. Vybrala jsem z každého kousek, jinak by se mi to tam nevešlo.