Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktuálně rok 2015

31. 1. 2015

Vyšetřila jsem si chvíli času, abych mohla poděkovat VŠEM hodným, zlatým lidem, kteří mi po celý rok pomáhali jak finančně, tak pracovně. Bez vaší pomoci bych nemohla zachraňovat tolik zvířátek. Protože někteří by chtěli vědět , za co se utácejí vybrané penízky, musím poprosit Aničku Valáškovou, aby až sem přijede nafotila účtenky a faktury. Je divné, že některé nezajímá to, že každý rok musím při nedostatku peněz sáhnout na svoje úspory. Loni to bylo 10 -leté důchodové spoření 90 000 kč. Letos kolem 100 000 kč. Prostě vždy se najde někdo, kdo si myslí, že za ty peníze si jezdím na Bahamy. Jinak přeji všem do Nového roku jenom to nejlepší. Také si přeji, aby už žádné zvířátko nikdy nemuselo trpět. Je to sice utopie, ale bylo by hned na světě krásněji.

 

p4080008.jpg

 
11.12.2015.-
 
Moc se omlouvám , mám stále velice málo času psát o dění v azylu. Jenom chci na vysvětlenou, proč vybírám hlavně přímo z bankomatu. V některých prodejnách nemají přístroj na kartu. Nyní nakupuji všeho větší množství, protože někteří končí a přes svátky bych nic nesehnala .Píši to proto, aby se opět nenašel nějaký rejpal, který nemá ponětí, kolik toho musím nakoupit, na celý měsíc. Při 120 zvířátkách to už je nějaká spotřeba. Z celého srdce všem děkuji za Vaši finanční pomoc. Je to krásný pocit, když mohu bez obav nakupovat krmení, podložky , léky, dietní krmivo, odčervovací pasty a tabletky.Ještě jednou moc děkuji všem ! !
 
 
 
 
 
8:12:2015.-
 
Dnešní ráno začalo opravdu nádherně. Poník Salma tak dlouho kopala do dvířek, až si je otevřela a navíc zvedla velkou závoru a pustila divočáka. Když jsem tam přišla, tak ten binec byl neskutečný. Musela jsem vyvést plné kolečka. Odnesla to bohužel i jedna slepička, která sedává na zemi. Chystali jsme se s manželem letos udělat nové boxi, ale už k tomu nedošlo. Já sama to nedokáži .Aby toho nebylo málo,, protože jsme zůstaly s Lenčou sami, přišla jsem později k pejskům a samozřejmě Lumpík, nebo raději Lump, se dostal k mé tašce, kterou si stáhnul i s peněženkou a kreditky jsem hledala i pod Zlatuškou, která na nich ležela. Proto jsem se rozbrečela, když jsem se dozvěděla , jaká velká finanční pomoc se zvířátkům dostala. Myslela jsem, že už to vzdám. Moc vám všem děkuji.
 
 
 
 
 
7:12:2015.-
 
Dnes jsem se poprvé ocitla ve velice svízelné situaci. Při placení v marketu , jsem už neměla dostatek peněz na účtu a tak jsem tam musela nechat vozík a jet do RB, kde mám sice transparentní účet, ale bez karty, za kterou bych musela platit. Tam jsem však byla nucena vybrat poslední peníze, které byly na účtě a vrátit se pro nákup, kde jsem měla konzervy a kapsičky. Pokaždé, když jsem měla na účtu azylu málo peněz, tak jsem sáhla do svých úspor. Ty jsou nyní na nule, dokonce i vdovský důchod je utracený a tak nevím, jak budu příští čtvrtek nakupovat. Celkový počet kočiček je kolem 110. Z toho je 17 koťátek. Protože jsou podzimní, bývají často nemocná. Jenom za léky a dietní krmivo jsem naposledy platila přes 4000 kč. Začínám mít velké obavy z čeho je budu živit. Dokonce se někteří lidé zlobí, že jim nechci vzít kočičku, myslí si asi, že mám tiskárnu na peníze
 
 
 
 
29.11.2015-
Tak nejenže mi přibyly další tři kočičky a tři koťátka vyhozená u popelnic ve městě, dneska mi dovezli malé štěně černého psíka. V současné době je u mne v azylu 114 kočiček a 6 pejsků. Až si vyšetřím trochu času, tak je nafotím. Zatím nemám čas ani na pořádné jídlo. Jsem už z toho na prášky. Také nevím, jak to všechno uživím. Potřebuji nejvíce dietní granule pro nemocné kočičky a jednorázové podložky. Lidé jsou prostě nepolepšitelní !!!
 
 
 
 
 
 
4.11.2015.-

Musela jsem nechat odejít kočičku Zlatušku. Selhaly jí ledviny a už se jenom trápila. Už nebude vyskakovat na poličku u dveří, kde vždy čekala na krmení. Tohle místo mi ji bude připomínat. Zůstaneš v mém srdci navždy broučku.

 
 
 
 
 
 
22:10:2015.-
 

Nové číslo Marianne, strany 98 a 100 - povídání s Jiřina Vrábelová Azyl GaiaAzyl Gaia Emotikona smile

 
Fotka uživatele Anna Valášková.
 
 
 
 
 
 
20:10:2015.-
 
Konečně mám přestěhovaný počítač v jiné místnosti, kde mi jej nebudou ničit kočičky. Ale mám velice málo času vysedávat u něj. Přibyly mi další kočičky a koťátka. Celkem je jich 108 kousků. Dá to pořádně zabrat.
 
 
 
 
29:9:2015.-
PROSBA ! Protože mám přes stovku kočiček a denně se musí čistit i pelíšky, tak skoro každý den peru. Mám normální pračku. Byla bych moc ráda, kdyby se někdo dopídil, třeba při renovaci buď hotelu, nebo prádelny, atd, kdo by mohl darovat velkou pračku, kde by se dalo vyprat naráz větší množství prádla, moc by mi to pomohlo.
 
 
 
28.9.2015
 
 

Nevím, jak to budu všechno zvládat. Jsem opět velice unavená. Kočičky začínají mít rýmu a tak nestačím dávat ATB. Také malá koťátka se musí krmit každou 4 hod. Závidím všem, kteří si mohou o víkendech pospat. Ráno, když vstávám po 5 hod. se už těším, až si půjdu večer lehnout. Je toho na mne bez manžela už moc, začíná mne to zmáhat. Měla bych už také začít v domě topit, ale nějak se mi na to nedostává času a síly. V týdnu mi ještě navíc dovezou z pily dřevo. Musí se uklidit do dřevníku. Další práce. Každou mužskou práci, kterou už nezvládnu musím někomu zaplatit, aby mi ji udělal.Ve čtvrtek jedu pro jeden balík sena a ten musíme nakulit nahoru na půdu. Modlím se, abych to všechno dokázala zvládat.

 
 
 
 
 
 
 
14.9.2015.-
 
Tak se stalo to, čeho jsem se nejvíce obávala. Dochází mi krmivo, léky ,dietní konzervy, sušené kozí mléko pro koťátka. Z našetřených peněz, které sloužily na zalepení položek nezůstala ani koruna. Jsem v zoufalé situaci.Celkový stav kočiček v azylu je 105. Proto hledám někoho šikovného , kdo by pomáhal s oslovováním nadací a sponzorů.
 
 
 

Dnes jsem byla zachraňovat 7 kočiček z toho 2 koťátka ( jedno do rána přejelo auto ) Musela jsem jet až do Cokytle. Tam na samotě by zimu nepřežily. Ještě ráno mi volali z Jindřichova, že jezdí na chatu a vždy je tam vítala kočička. Tentokrát na ně nečekala . Asi se jí něco stalo. Zato uslyšeli slabé mńoukání. Našli opuštěná 4 asi 14 denní koťátka, jak naříkají hlady. Ihned mi je dovezli. Jsou nádherná. Zase mi ale nejdou vkládat fotky. Tak už se mi to rozrostlo na 105 kousků. Jsem z toho zoufalá, jak to všechno uživím.

 

 

 
 
 
 
 
30.8.2015.-
 

Mám v azylu 19 zachráněných koťátek. 11 klecí s nemocnými kočičkami. Velice moc nám chybí jednorázové podložky. Za týden spotřebujeme 6 balíků.

 
Fotka uživatele Jiřina Vrábelová Azyl Gaia.
Fotka uživatele Jiřina Vrábelová Azyl Gaia.
Fotka uživatele Jiřina Vrábelová Azyl Gaia.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
přijela Bačáková Helena z Vlčice s tím, že ji může kdykoli vrátit. Když jsem se o ni později zajímala, jak se jí daří, bylo mi řečeno, že s nimi nekomunikuje a je stále zalezlá. Chodí jíst pouze v noci. Chtěla jsem , aby ji přivezli zpátky. Jenomže paní Bačáková si změnila číslo telefonu a já se jí nemohla už dovolat. To už mi začalo být divné. proto jsem požádala paní z Jeseníku, která se do Vlčice vydala. Dům byl v hrozném stavu. Potkala tam syna majitelky a ten jí zdělil, že maminka není doma a chodí až pozdě večer. Chtěla vidět kočičku , ta prý také není doma. Podařilo se mi získat její nové číslo telefonu, které si opět změnila. Kočičku museli normálně vyhodit a ona je doufám někde v okolí. Když jsem jí zachraňovala, tak mi dalo hodně práce, než se z toho nejhoršího dostala a přála jsem jí krásný život, tohle si ale nezasloužila. Když se dnes paní z Jeseníku opět s Bačákovou spojila telefonicky ,nechala si ji zavolat v práci, tak paní Bačáková byla velice zlá. Nevím, jak může takovýhle nezodpovědný člověk pracovat ve velkoskladu potravin. PROTO PROSÍM, KDO POMŮŽE S ODCHYTEM KOČIČKY. ODCHYTOVOU KLEC MÁM.
 
Vyhlásila jsem odměnu 2 000 kč. tomu, kdo ji najde.
 
 
 
 
 
 
 
12.8.2015.-
 
Jsem utahaná nejen z práce kolem zvířátek, ale i z toho vedra. Větrák jede nahoře v pokoji naplno, všude okna dokořán a pořád je to stejné.Před chvílí se tady přehnala pěkná bouřka, nestíhala jsem zavírat okna , tak se to snad trochu spraví. Je dobře, že zapršelo. Stále nás to obcházelo. Dokonce jsme byli den bez vody. Také jsem musela nechat naočkovat proti vzteklině všech 5 pejsků. Miušku čeká kastrace, jenom co jí přejde hárání. Denis a Čertík jsou jako praštění. Už aby jí to skončilo.Včera přišel balík s konzervami. Nevím, komu mám poděkovat. Také stále čekám, až se vrátí paní z Vlčic, která je nyní na dovolené. Chci jí tam zavést odchytovou klec, aby se pokusila odchytit Kleopatru. Snad bude ještě v pořádku. Jsem z toho moc smutná. Bojím se, aby se jí něco nestalo. Už bude vyhozená asi pěkně dlouho. Chvilka u počítače mi už vypršela a já musím pokračovat v krmení. Přeji všem mým přátelům krásný zbytek dne.
 
 
 
 
 

V současné době mám v azylu 21 zachráněných koťátek. Včera dovezli koťátka vyhozené v lese.Prosím o pomoc, jinak se to nedá zvládnout. Potřebujeme hlavně sušené kozí mléko. To, které jsem kupovala na veterině, přímo pro koťátka jim způsobovalo průjmy. Lidé jsou stále bezohlední. Kastrace se neřeší a maličké se prostě vyhodí , jako smetí.

Fotka uživatele Jiřina Vrábelová Azyl Gaia.
Fotka uživatele Jiřina Vrábelová Azyl Gaia.
Fotka uživatele Jiřina Vrábelová Azyl Gaia.
Fotka uživatele Jiřina Vrábelová Azyl Gaia.
Fotka uživatele Jiřina Vrábelová Azyl Gaia.
 
 
 
 
 
25.7.2015-
 
Včera mi dovezli další koťátko z Hanušovic. Potulovala se tam matka s dvěma koťátky. Nakonec tam prý zůstalo jenom to jedno. Nikdo je nechtěl a tak je paní dovezla ke mně. Je to bílomourovatá kočička. mám je nafocené, ale nejdou mi vkládat fotky. Tak už mám 91 kočiček a 20 koťátek.
 
 
 
 
18.7.2015.-
 

DALŠÍ PŘÍRŮSTEK . Včera mi zavolala MVDr. Zeliková z veteriny, že jí tam pán donesl ko´tátka na uspání. Ona však nemá srdce to udělat, jestli bych byla ochotná je vzít k sobě. V tomhle se vůbec nerozhoduji. Sedla jsem do auta a už jsou u mne. Sice je to velká starost. V noci se musí také krmit, takže jsem nevyspaná, ale když vidím, jaký mají apetit a chu´t do života, tak jde všechno stranou. V současné době už mám 19 malých kot´átek. Proto prosím , kdo může pomoci, jak krmivem, tak finančně, aby měli ti malincí tvorečkové vstup do života jenom kvalitní a příjemný.

Fotka uživatele Jiřina Vrábelová Azyl Gaia.
 
 
 
 
 
 
11.7.2015.-
 

Ve čtvrtek večer mi volali z Branné, že je tam kočička ve velice zuboženém stavu. Ihned jsem se tam vydala. Včera jsem s ní byla na veterině. Je to kocourek a měl celé tělíčko zanícené a páchnoucí. Musela jsem jej vykoupat ve speciálním šamponu a natřít mastičkou. Protože při čištění srsti měl také bolavý jazyk , tak dostal Stomodine. Dneska už jej nemusím krmit, začal sám baštit. Snad máme vyhráno. To se však nedá říci o černém kocourkovi ze silnice v Bratrušově. Toho musím stále krmit a jeho stav se nelepší.V současné době mám 15 malých koťátek a příští týden mi dovezou další 4.

Fotka uživatele Jiřina Vrábelová Azyl Gaia.
 
 
 
 
 
9.7.2015.
Dnes v poledne odešla do kočičího nebíčka 19-letá Mikuška. Byla to první zachráněná kočička v azylu. Prožily jsme spolu krásné chvíle. Zůstaneš stále se mnou v mém srdci.
 
 
 
7.7.2015.-
 

Dnes ráno přijel k nám domů pán s traktorem, že mu někdo vyhodil 3 koťátka u ovčína a on neví, co má s něma dělat. Asi za hodinu mi volali ze Zlatých Hor, že je tam kočka se 4 koťátkama. Kočičku si nechají, ale ty malé už nemohou, protože nebývají často doma. Doporučila jsem jim kočičku nechat kastrovat. Zítra mi je dovezou. Tak se mi drobotina rozrostla na 15 kousků.Moc doufám, že si nebudu muset opět půjčovat, abych je uživila. Sotva splatím jeden dluh, už mi narůstá další. Prostě lidé z vesnic tohle vůbec neřeší. Kdepak nějaká kastrace. To je zbytečné. Jednoduše koťátka buď zabijí, nebo někde vyhodí a jsou v pohodě. Tohle snad nikdy neskončí.

Fotka uživatele Jiřina Vrábelová Azyl Gaia.
 
 
 
 
 
 
6.7.2015
 
Protože ani o víkendu , ani o svátcích ke mně nejezdí autobus, musím jezdit 12 km. do města pro pomocnice. Ráno pro ně zajedu a odpoledne je vezu zpět. Dnes, když jsme jely zpátky do azylu, tak ve vesnici, kterou projíždím seděl uprostřed vozovky kocourek ve velice zbědovaném stavu. Neměl sílu se ani pohybovat. Okamžitě jsem zastavila a zaparkovala na chodníku. S děvčaty jsme se pokoušely jej chytit. Sešel k potoku, kde však byl břeh vysoko a on se nemohl ani napít. Z nějakého domu vyšel člověk, který se pokoušel jej nakrmit, kocourek má asi něco s čumáčkem a stravu odmítal. Prý je to pána přes cestu. Kocourek už byl 2x sražen autem. Má ukousnutý ocásek, Měla jsem obavy, jestli nám jej majitel vydá. Když jsem mu vysvětlila, že se starám o kočičky a kocourek bez pomoci zahyne, tak nám donesl krabici a kocourka odchytil. Doma jsem mu dala nejprve napít a potom naředila kvalitní paštiky. Začal sám baštit. Měl zahnisané oči, po umytí jsem mu nasadila ATB. Zítra koupím pipetu, aby se odčervil. Nechci mu zatěžovat žaludek. Má také asi ušní svrab, protože když jsem ho hladila, tak třepal hlavou.Jsem velice ráda, že skončila aukce, protože jsem se vším na nule a budu potřebovat nakoupit krmivo a nechat kocourka vyšetřit.. Moc Vám všem děkuji .
 
 
 
 
 
5.7.2015.-
 
Konečně je všechno seno doma. Ještě koupit 2 balíky jako rezerva od sousedky a balíky slámy na podestýlku a jsem připravená na zimu. byla to ale pěkná fušky, ještě že vyšlo počasí.
 
 
 
 
Fotka uživatele Jana Anie Vorlíčková.

Tak to je...překyselení je fenomén doby....i já to již vnímám! Anie

 
 
 
 
 
30.6.2015.-

Zachráněná koťátka vyhozená u hospody v Šumperku.

Fotka uživatele Jiřina Vrábelová Azyl Gaia.
 
 
 
 
 
 

V Peny byla sleva na stelivo, tak jsem ji ihned využila. Dávám ho do klecí nemocným kočičkám a koťátkům.

Fotka uživatele Jiřina Vrábelová Azyl Gaia.
 
 
 
 
22.6.2015-
 
Konečně se počítač umoudřil a začal se mnou komunikovat.Jsem ráda, že mi Míša s Aničkou pomáhají s fotkama, protože mám opravdu málo času. Navíc mi jdou špatně dávat fotky. Až sem přijde někdo, kdo tomu rozumí, tak mi poradí. Zatím mám 94 kočiček a 5 malých koťátek. Je toho na mne poslední dobou moc. Protože chci, aby bylo všechno v co nejlepším pořádku, tak si celý den neodpočinu. Začínám se cítit velice unavená. Když ale vidím, jak jsou všechna zvířátka spokojená, tak zapomenu, že mi něco je. Ještě kdybych měla někoho, kdo by se mi postaral o oslovování sponzorů a nadací, abych nemusela stále prosit o peníze, tak by se mi hodně ulevilo. Jezdím 2x týdně do města nakupovat a ráno si musím zjistit, kolik je na účtu a podle toho mohu nakoupit. Bojím se dělat dluhy. Ty se moc špatně splácí.Proto děkuji všem, kteří se mi snaží finančně pomáhat.
 
 
 
 
 
 
Tak jsem v plné senové sezoně. Nevím, kde mi hlava stojí. Pomoc hledám v okolí. Od neděle mají přijít bouřky, tak se budu snažit dávat zítra všechno na sušáky. Také začínám mít problém s penězi. Začínám s dluhy. Musím zaplatit 2000 kč. za pytle s granulemi pro kočičky a pytel pro pejsky, 1000 kč. A to nepočitám dietní krmivo a konzervy. Také jsem chtěla nechat vyšetřit dvě kočičky, které mám oddělené, zda nemají kočičí leukémii. Mám obavy, protože už jsem vybrala veškeré úspory, které měl manžel na důchodovém spoření. A nyní nevím z čeho všechno zaplatím.
 
 
 
 
 
30.5.2015.
To snad není možné ! Tak si vyšetřím trochu času a napíši delší článek o novinkách v azylu a ono mi to tam nevezme. Tolik zbytečné práce. Musím alespoň poděkovat všem za vaší pomoc. Mám kolem sebe velice hodné a zlaté lidičky, kteří nezištně se snaží, aby se zvířátkům u mne v azylu dařilo dobře. Ještě jednou velký dík !
 
 
 
 
18.5.2015-
 
V sobotu si přijeli pro kočičku ze Šumperka. Po delším vybírání si nakonec paní vzala želvovinovou kočičku. Dnes mi volala, že ji vrátí, protože kočička odmítá jídlo a je celou dobu schovaná. Tak jsem pro ni okamžitě zajela. Celou cestu mi plakala v autě. Doma se nabaštila a nyní spokojeně vrníí mezi ostatními kočičkami.
 
 
 
 
Před dvěma dny mi dovezli rezavou fenečku Zrzinku, které zemřela 80 -letá panička. Vzala jsem jí , protože v útulku pro pejsky by zemřela. Moc prosím za ni. Pomozte mi najít starší paní, které třeba zemřel pejsek, nebo by měla zájem a čas se o ni starat. Zrzinka je závislák na člověku. Vyžaduje neustálí kontakt, jinak pláče a tečou jí slzy. Je hodná, milá, ale chce být stále s někým, jinak naříká. Já se jí snažím věnovat maximálně. Dokonce jsem se přestěhovala na noc do obyváku, kde u ní spím. Nejdou mi vkládat fotky, až někdo přijede, tak je sem vložím. Zrzinka nemá ráda ostatní zvířátka, nebyla na ně zvyklá. Je to asi kříženec jezevčíka.
 
 
 
24.4.2015
 
Protože jsem delší dobu neměla čas si chystat dietní stravu a sáhla na první věc na jídlo, tak se mi to vymstilo. Opět se mi vrátila alergie, nateklá víčka a zarudlé oči. Chodím již dlouho na různá vyšetření, ale stále nemohou přijít na to z čeho to mám. Bude to zřejmě ze stravy, protože když se stravuji dietně, tak potíže vymizí. Nejhorší je, že nemohu udržet dlouho oči otevřené a pokud řídím auto, musím si jedno víčko přidržovat. Dnes jsem měla jet se 4 kočičkami na veterinu, ale musela jsem to zrušit. Nechtěla jsem riskovat. Je to už k zoufání. Chci poděkovat všem, kteří mi posíláte finanční pomoc pro zvířátka. Až se mi zlepší zdrav. stav chystám se vypsat veškeré věci, které musím měsíčně nakupovat , abyste měli přehled za co utrácím vaše peníze. Ještě jednou moc děkuji.
 
 
 
 
15:4:2015
Velice moc se omlouvám. Nestíhám si sednout k počítači. Celý den jsem v jednom kole. V pondělí veterina, kde mi naúčtovali obrovskou částku. Po upozornění mi ji opravili. V úterý dvě auta uhlí - každé za 10 000 kč. Dnes nákladní auto s pilinami -5000 kč.Když večer padnu do postele, tak mi vybruje celé tělo. Nevím, jak dlouho to ještě vydržím. Kočiček mám sice už jenom 89 plus 10 velkých zvířátek, také musím stihnout všechny práce , které vykonával manžel. Prostě mužská ruka tady chybí.
 
 
 
 
 
30:3:2015.
 
 
Začínám se pomalu dostávat ze smutku. Myslím si, že to nejhorší jsem si už vybrala a že bude přece jenom lépe. Děkuji všem, kteří jste stáli při mne a pomáhali mi. Chtěla bych jenom doplnit, že peníze na pohřeb jsem zaplatila z manželového důchodového spoření, které se po všech poplatcích razantně snížilo. Také jsem se pořádně naštvala a koupila nový počítač. Už mi bylo trapně, stále někoho otravovat s jeho opravami.Nyní mne čeká spousta práce. Děvčata s Věruškou Hybnerovou se mi snaží finančně pomoci s kastrací 10 odrostlých kočiček, za to jsem jim velice vděčná. Také začínáme odčervovat, preventivně odblešovat a čistit ouška. Je to velká fuška, s Evičkou jsme celé poškrábané a pokousané. Chlupy , slinya pudr jsou potom všude.Jenom za 60 tablet na odčervení jsem vydala 2000 kč.Za 14 dnů tohle všechno musíme opakovat. Neustále řeším finance, Ikdyž kočiček je kolem 90, stále to stojí spoustu peněz. Nyní to bude složitější, protože jsem přišla o manželův důchod, 10 000 kč, který mi bude chybět.A ještě jedna novinka. Před třemi dny jsme zachránili odrostlé štěně většího pejska. Nechala jsem si ho, protože bydlím na samotě a hlídač je tu potřeba. Mia je spíš gaučák.Jenom až mi vysvětlí,jak sem dostat jeho fotku , tak ho uvidíte. Je to takový velký mameluk. Musím kontaktovat Radku, která má praxi , aby mi poradila s jeho výcvikem. Já mám prostě málo práce ......., ale v budoucnu bych ho nemusela zvládnout.
 
 
 
23.3.2015
 
 
Před chvílí mi opět dali do provozu počítač. Je to prostě staříček a už přestává pracovat. Konečně mohu odpovědět na nespokojené dotazy. Peníze jsem minulý týden musela vybrat, protože některé obchody nemají přístroj na kartu a při mém obrovském shonu, kdy jsem si musela vypočítat časově, abych stihla pauzy, kdy manžel spal, tak jsem nemohla stále běhat k bankomatu vybírat peníze. Navíc jsem nucena objednat nákladní auto s pilinami, protože už nemohu jezdit nabírat piliny na ...pilu do pytlů. Je to moc těžké a namáhavé. Doprava mne přijde na 4000 kč. Docházejí mi rezervy krmiva, také musím nemocným kupovat do klecí podložky, měsíčně za 1800 kč. Chtěla jsem také poprosit, abyste mne nechali trochu vydechnout po obrovském stresu a maratonu, který jsem musela prodělat v minulých dnech. Kdo se doma nestaral o umírajícího blízkého, tak tomu je zbytečné něco vysvětlovat. Jo a klikání na fotku indické holčičky mi chodila klikat starší dcera, která mi pomáhala s gruntováním a přípravou smuteční hostiny. Jsem opravdu ráda, že už to mám za sebou. Já jsem neměla vůbec náladu pouštět počítač. Moc děkuji všem, kteří vydrželi mi finančně pomáhat. Jsem z toho na pokraji svých sil. Bude mi trvat dlouho, než se z toho dostanu. Nejhorší jsou práce, které zastával manžel. Stále neumím topit v kotlu. Dokonce jednu minulou noc jsem už neměla sílu nanosit uhlí a tak jsem spala v teplém oblečení, protože v domě byla velká zima. Ještě jednou prosím, nechte mne vydechnout. Navíc mi odešly pomocnice, které se už všechno naučily a tak budu muset zaučovat nové. Jediná Evička vydržela. Sice 14 dnů marodí, ale už se snad vrátí a pomůže mi. Moc, moc děkuji všem, kteří stojí při mne a mých zvířátkách
 
 
 
 
 
 
 
 
 

MŮJ MANŽEL, JEŠTĚ V PLNÉ SÍLE. NIKDY NA TEBE NEZAPOMENU. DĚKUJI ZA VŠECHNU POMOC, KTEROU JSI POSKYTOVAL ZVÍŘÁTKŮM V AZYLU

 

fotka.jpeg

 
 
 
16.3.2015
 
Velice se omlouvám, ale opět mi nešel počítač. Dnes mi jej dovezla a zapojila Lenička Kohoutková s tatínkem .Chci také poděkovat všem za projevenou soustrast. Je to moc bolestivé. Týden mi manžel umíral doma. Nejenom budu muset zastat veškeré jeho práce v domě ale také jsem přišla o jeho důchod 10 000 kč. z kterého jsem financovala jak jídlo, tak všechny poplatky. Můj důchod jsem používala na doplácení pomocnic a potřeby azylu. Budu se muset hodně uskrovnit. Nejvíce hoří kastrace dorůstajících kočiček. Je jich 10. Začínají se mrouskat a mladé kocourky nemám kam oddělit. Je jich letos více a už na ně není místo.
 
 
 
 
 
13.3.2015

Nakonec mám manžela doma. Odmítnul v nemocnici jídlo, léčbu, chtěl, abych jej odvezla domů. V neděli jsem pro něj byla. Je z něj ležák nedokáže se sám zvednout . Už jsem z toho utahaná. Ještě že sem chodí pomocnice, které zastanou úklidové práce. Největší problém mi dělá vytápění tak velkého domu. Nikdy jsem to nemusela dělat a máme často chladněji, než jsme byli zvyklí. Musím se to naučit. Nic jiného mi nezbývá. Stále prosím boha, aby mi dal sílu to všechno zvládnout.

 
 
 
6.3.2015

Dnes jsem byla v prostějovské nemocnici za manželem. Musela jsem se před ním držet, ale venku před nemocnicí jsem to ze sebe musela dostat. Je to prý velice zlé a asi se už domů nevrátí. Tam jsem mu dodávala naději , ale věděla jsem, že je to jenom pro něj posílení. Pro mne to byla muka. Budu na celý dům sama a jsem z toho velice smutná. Modlím se, abych měla dosti síly to všechno vydržet a zvládnout.

 
 
 
 
 
3.3.2015

Je mi hodně špatně. Dozvěděla jsem se od lékaře, že manžel je těžce nemocný a už nebude moci vykonávat žádné mužské práce kolem domu a kolem velkých zvířátek. Je až v prostějovské nemocnici. Pokud nás tam pustí, chystám se za ním v sobotu. A aby toho zase nebylo málo, tak mi odchází jedna z těch starších kočiček zachráněná po kastraci v těch velkých mrazech, kdy je liga nechala kastrovat a potom je v zimě vypustila ven. Abych to nějak ustála, tak si neustále říkám, že už by tady dávno nebyla a kdoví, kde by venku umírala. Tady měla pár let spokojený život , odchází v teple a s hlazením plným lásky.

 
 
 
 
1:3:2015

Konečně mám v provozu počítač. Nevím sice jak dlouho vydrží, ale zatím funguje. Proto bych ráda sehnala nějaký levný notebook. Snad se najde chvilka času, abych mohla napsat něco o dění v azylu. Zatím ale nestíhám

 
 
 
 
21.2.2015

Moc se omlouvám, protože mám ještě manžela v prostějovské nemocnici a musím zastat jeho práce, tak nemám už ani tu půl hodinu na počítač. Nevím, jak dlouho to budu ještě zvládat. Jsem ráda, že mám Evičku a Kristýnku, které mi pomáhají.

 
 
13.2.2015

Tak už jsem konečně v provozu. Ale nejenom že mi odešel fotoaparát, počítač a kopírka, ale také i manžel. Ten onemocněl a odvezli ho až do Prostějova. Takže musím dělat i jeho práce, okolo velkých zvířátek, topit v celém domě a vše, co byla jeho práce. Mám ještě méně času, než předtím. Nevím, jak dlouho to vydržím. Proto se moc omlouvám všem, že neodpovídám na jejich správy.

 
 
 
6.2.2015.-
 
Tak mi kotˇátka zničily kopírku, kterou mám v kanceláři, byla plná prachu a pilin i přes to, že jsem ji měla zadělanou. Nešla vyčistit a tak mi nezbylo, než si pořídit novou. Také mi odešel fotoaparát a oprava by stála hodně a musel by se poslat až do Prahy. Takže si budu muset pořídit nový opět na splátky. Už je to třetí. ( Když se to sype, tak se to sype.)
 
 
 
 
 
 
30.1.2015

 

Dobrý den paní Vrábelová , jsme banda ženských které prodávájí své zboží na prodejním portálu Fler , a dali jsme dohromady skupinu Zvířata v nesnázích, kde vkládáme výrobky na podporu určitého útulku , následující akce bude pořádána pro Váš útulek , který jsem navrhla protože je zatím takový ,, upozaděný ,,
Požádám Vás proto o přátelství abych s Vámi mohla lépu komunikovat.
A až dáme během pár dní akci a zboží do kupy poprosím Vás o zveřejneění na Vašem profilu aby se to dovědělo více lidiček, my všechny to samozřejmě zveřelníme i na svých profilech.
K zítřejšímu dni končí akce pro koníky a prodaly se výrobky za 10.000,- Kč.
Myslím si že Vám snad pomůžeme trochu finančně a i trochu s propagací útulku mezi další milovníky zvířat. Zdravím a ještě se s Vámi spojím s dalšími informacemi .
Pavlína
Odkaz na naši skupinu 

Psala jsem Vám i na FB tak se nelekněte kolikrát jsem Vám zrávu zaslala, ale potřebuji se s Vámi spojit.

 

 

30. 1. 2015

 

Dnes dovezeny další dvě odrostlé koťátka k mamce, kterou přivezli před 14 dny, Odpoledne přivezena těhotná mamina z Jeseníku. Protože mi blbne fotoaparát, nemůžu dát fotky. V neděli přijede Míša, tak potom je uvidíte. Jedno kotě je nádherně rezavé s krásným vzorem. To druhé je mourovaté a schované, nechci je zbytečně plašit, tak nevím jak pořádně vypadá.

 

 

28.1.2015

 

Mám nefunkční fotoaparát. Budu ho muset nechat zkontrolovat, nebo počkat, až přijede Míša, třeba najde, proč to nefunguje. Jinak už mi dospívají koťátka , která se zachraňovala ke konci roku a kočičky se budou muset kastrovat. Nemám je kam oddělit od kocourků a tak by mohlo dojít k rozmnožení, čemuž musím zabránit. Čeká mne kastrace 10 kočiček. Navíc dobíráme zásoby z vánočních dárků. Až dojdou, tak si budu muset opět začít půjčovat a to jsem ještě nedoplatila lońský dluh. Měsíčně musím dát dohromady kolem 20 000 kč. na krmivo, léky veterinu a potřebné věci, jako jednorázové podložky, papírové utěrky a pod. Podložek a utěrek máme velkou spotřebu, hlavně pro nemocné kočičky.

 

Omlouvám se, jsem velice unavená. Na jarní únavu je to asi dosti brzy. Nechce se mi ani mluvit, ani psát. Všechny přátele alespoň moc zdravím a děkuji za podporu, kterou poskytujete zachráněným zvířátkům v azylu.

 

 

6.1.2015

 

Tenhle rok mi nezačíná moc dobře. Odešla mi už druhá kočička, Mája, se kterou jsem strávila 10 let. Zachránila jsem ji z hrozných podmínek ve věku asi 3-4 let. Májinka byla zlatá kočička. Milovala všechny kolem sebe. Dokázala rozdávat hodně lásky. Budeš mi chybět broučku

 

 

maja-1-.jpg